Країни Балтії хочуть якнайшвидше стати повністю енергетично незалежними від Росії. Це планується реалізувати вже на початку 2024 року.
Джерело: президент Литви Гітанас Науседа
Країни Балтії хочуть стати енергетично незалежними від РФ
Президент Литви Гітанас Науседа у п'ятницю зустрівся зі спікером парламенту Естонії Лаурі Гусаром. На зустрічі було обговорено підготовку до саміту НАТО у Вільнюсі, війну Росії в Україні, а також питання синхронізації електромереж, - йдеться у матеріалі.
Науседа та Гусар обговорили питання синхронізації електромереж з континентальною Європою. Литовський лідер підкреслив, що оскільки Росія використовує енергоресурси як засіб політичного маніпулювання та шантажу, дуже важливо прискорити відключення країн Балтії від контрольованих Росією енергосистем.
Наш стратегічний пріоритет - якнайшвидше стати повністю енергетично незалежними від Росії, - сказав Науседа.
За його словами, вже на початку 2024 року разом із Латвією та Естонією Литва хотіла б відключитися від російських мереж. Він розповів, що у квітні було успішно проведено перевірку відключення від системи електропостачання, Литва форсує всі процеси, необхідні для цієї дії.
Що відомо про відключення від системи електропостачання РФ
Випробування проводились 22 квітня з 11:00 до 12:00 за місцевим часом. Тоді литовський оператор енергомережі Litgrid уперше повністю перервав з'єднання з російською електромережею.
Таким чином, вперше в історії електроенергетична система Литви працювала повністю автономно. Країна у цей час використовувала електрику місцевих електростанцій. Також продовжувався імпорт зі Швеції та Польщі.
Читайте також:
Як Україна синхронізувалася з енергосистемою ЄС і чому це важливо для енергетичної безпеки держави
НАБУ і САП скерували до суду перший епізод справи "Роттердам+"
"Укренерго" відновило енергоживлення ЗАЕС після ракетної атаки РФ