Країни G7 не можуть домовитися про гарантії безпеки для України — WSJ
Категорія
Світ
Дата публікації

Країни G7 не можуть домовитися про гарантії безпеки для України — WSJ

Країни G7 не можуть домовитися про гарантії безпеки для України — WSJ
Джерело:  online.ua

Між країнами "Великої сімки" немає спільного погляду щодо гарантій безпеки для України, а підготовка домовленостей займе багато місяців.

Джерело: Wall Street Journal

G7 не може домовитися про гарантії безпеки для України

Країни G7 не можуть дійти згоди, наскільки детальними мають бути зобов'язання перед Україною. Крім того, їм необхідно з'ясувати з Києвом, якими можуть бути наші майбутні військові потреби.

G7 хоче координувати двосторонні переговори між країнами Захожу та гарантувати, що оборонна промисловість союзників зможе надати обіцяну військову допомогу Україні, не підриваючи при цьому своїх потреб та можливостей.

Західні чиновники визнають, що без надійної підтримки України навряд чи вдасться змусити Росію припинити війну і не допустити нової.

Високопоставлений французький чиновник заявив, що Париж очікує початок переговорів щодо гарантій безпеки для України протягом наступних кількох тижнів. У США сподіваються провести другу зустріч з Україною найближчими тижнями.

Позиція США і загроза у разі перемоги Трампа

У ЄС не виключають, що нові довгострокові обіцянки адміністрації Байдена будуть слабшими, ніж очікувалося, або занадто розпливчастими, щоб забезпечити надійне стримування Кремля.

У виданні зауважують що якщо Вашингтон суттєво скоротить свою підтримку України, ЄС не зможе фінансово чи військово компенсувати розрив.

Також, за інформацією WSJ, в Євросоюзі побоюються, що у разі перемоги Дональда Трампа, він може спробувати скоротити допомогу Україні. Європейські столиці вважають, що Путін продовжуватиме війну проти України до закінчення президентських виборів у США 2024 року, сподіваючись, що перемога республіканців призведе до припинення військової підтримки Києва.

Читайте також:

Категорія
Шоу-бізнес
Дата публікації

"Поцілунок Росії". Ван Дамм неочікувано "заспівав" діфірамби Путіну

Ван Дамм
Джерело:  Детектор медіа

Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дамм записав відеозвернення до нелегітимного президента РФ Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати в Росію і стати «послом миру».

Головні тези:

  • Жан-Клод Ван Дамм записав відеозвернення до Володимира Путіна, в якому висловив намір стати «послом миру» в Росії.
  • Колишній український нардеп Олександр Онищенко, який також з'являється в відео разом з Ван Даммом, має російське громадянство та є фігурантом кримінальних проваджень українських правоохоронних органів.

Ван Дамм зізнався у любові до Путіна та Росії

Відповідний ролик з’явився у телеграм-каналі проросійської пропагандистки Діани Панченко.

На відео поруч за Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді. Онищенко з 2016 року переховується від правоохоронних органів України й з 2021 року має російське громадянство.

Ми хочемо приїхати в Росію. Ми постараємося зробити це так, як ви це бачите, щоб стати послами миру. Для мене буде честю мати такий титул.

Наприкінці ролику Ван Дамм звернувся до Путіна зі словами:

Ми любимо вас, він (Онищенко — ред.) любить вас. Дуже дякую. Великий поцілунок Росії і Путіну та його сім’ї.

На початку квітня 2025 року румунська газета Libertatea повідомила, що бельгійського актора Жан-Клода Ван Дамма підозрюють в участі в мережі торгівлі людьми, серед яких були неповнолітні. Розслідування почали після заяви 26-річної румунки, яка стверджувала, що десять років тому в Каннах зазнала сексуальної експлуатації з боку актора.

У грудні 2022 року Ван Дамм приїжджав в Україну й зустрічався з українськими військовими. На відео, яке з’явилося в телеграм-каналі активіста і волонтера Сергія Стерненка, Жан-Клод Ван Дамм стоїть в оточенні військових і вигукує «Слава Україні!».

Нагадаємо, Олександр Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень: так, він із поплічниками продавав газ держпідприємства «Укргазвидобування» через «псевдобіржі», тому держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

У 2016 році Онищенко виїхав з України. 15 червня 2019 року Центральна виборча комісія відмовила Онищенку у реєстрації кандидатом в нардепи, оскільки протягом останніх 5 років він не проживав в Україні. Онищенко подав до суду на рішення ЦВК. У результаті Верховний Суд дозволив ЦВК не реєструвати Онищенка кандидатом в депутати.

У жовтні 2021 року екснардеп підтвердив Суспільному, що отримав російське громадянство. За словами Онищенка, він отримав громадянство, щоб виступати за збірну Росії у кінному спорті. При цьому відзначив, що «поки що» не планує повертатися в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?