Країни ОПЕК + продовжили дію угоди про обмеження видобутку нафти до кінця 2022 року, але з умовою збільшення обсягів. Експерти вважають, що тепер ціна на нафту знизиться до 60-70 доларів за барель після подорожчання до рекордних максимумів.
Джерело: прес-реліз ОПЕК
Міністри країн групи ОПЕК + (Організація країн експортерів нафти, в числі яких Саудівська Аравія і Росія - ред.) нарешті домовилися зберегти обмеження з видобутку нафти до кінця 2022 року. Але з серпня видобуток почнуть збільшувати на 400 тисяч б/с в місяць.
Згідно з рішенням базу відліку зниження видобутку нафти з травня 2022 року буде підвищено:
для Саудівської Аравії з 11 до 11,5 млн б/д,
для Росії - з 11 до 11,5 млн б/д,
для ОАЕ - з 3,2 до 3,5 млн б/д,
для Іраку - з 4,65 до 4,8 млн б/д,
для Кувейту - з 2,8 до 2,96 млн б/д.
На думку міністрів країн ОПЕК + нові умови дозволять уникнути дефіциту сировини на ринку на тлі зростання попиту і стабілізувати ціни.
Наступна зустріч міністрів відбудеться 1 вересня.
Угоді ОПЕК + передувала суперечка
Учасникам угоди ОПЕК + вдалося досягти угоди не з першої спроби. Попередня зустріч, що тривала кілька днів, була скасована через серйозні суперечки. Розбіжності виникли через позицію ОАЕ. У Міненерго ОАЕ вважали, що базове відсічення, від якої вважаються квоти з видобутку, для них не актуальна і не враховує реальні видобувні потужності. Саудівська Аравія відкидала можливість правити цей параметр в індивідуальному порядку.
Після укладення нової угоди в ОАЕ заявили, що повністю підтримують її. Міністр енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруі після засідання подякував колегам, і зокрема Саудівській Аравії, за конструктивний діалог.
"Якщо все переконані в тому, що угода буде працювати ще ефективніше, ми завжди можемо продовжити роботу в рамках хартії. Погляньте на хартію: в ній міститься стільки речей, які відповідають нашим спільним інтересам. Якщо ринок буде вимагати нашої присутності, ми будемо там з тим же настроєм, з яким ви нас бачите сьогодні", - заявив міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдель Азіз бен Сальман Аль Сауд, відповідаючи на питання, що буде з угодою ОПЕК + після 2022 року.
Читайте також: