Кремль домовився із Іраном щодо поставок дронів та ракет
Категорія
Політика
Дата публікації

Кремль домовився із Іраном щодо поставок дронів та ракет

Кремль домовився із Іраном щодо поставок дронів та ракет
Джерело:  online.ua

За інформацією заступника керівника Головного управління військової розвідки Міноборони Вадима Скібіцького, Кремль вже домовився з Іраном щодо поставок балістичних ракет "Fateh-110" та "Zolfaghar" та дронів-камікадзе.

Джерело: "The Economist"

Що відомо про поставки іранських ракет окупаційній армії РФ 

Скібіцький зазначив, що іранські ракети планують літаками доставити до Криму та морським шляхом до російських портів на Каспії.

Ми знаємо, що відповідні домовленості вже досягнуті, - наголосив Скібіцький.

Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат також зазначив, що Росія домовилися не лише про 2 тис 400 безпілотників з Ірану, а й про балістичні ракети.

Про балістичні ракети теж з'явилася інформація, що Росія все ж досягла домовленостей. Як само вони будуть доставлені в Росію, вже не важливо. Ми бачимо, що є повітряне сполучення регулярне Москви з Тегераном, так само Каспійське море…, - підкреслив Ігнат.

Речник ПС ЗСУ не зміг назвати точну кількість замовлених РФ в Ірану балістичних ракет.

Ймовірно, не потрібно оприлюднювати зараз цю інформацію, вона в певних кабінетах є. Є сам факт, що вони будуть, що це ракети з дальністю 300 та 700 кілометрів… Це нова загроза так само, як і "Shahed". На ці балістичні ракети треба якось реагувати, їх треба знищувати. Їх треба знищувати там, мабуть, звідки їх запускають, тому що з балістикою в нас немає ефективних засобів боротьби, крім як знищення їх фізичного ще на стадії запуску. Я думаю, що і вище військове керівництво, і наші партнери вже над цим питанням працюють, шукають ефективні шляхи щодо протидії цим новим загрозам, - підкреслив Ігнат.

І Скібіцький, і Ігнат констатують, що Україна не має ефективного захисту від іранських ракет, які вражають цілі на набагато вищих швидкостях, ніж крилаті ракети або безпілотники, або від аналогічних російських ракет "Іскандер".

Скібіцький сказав "The Economist", що у жовтні росіяни запустили 25 "Іскандерів". Україна змогла перехопити лише три. Так само беззахисною є Україна і перед гіперзвуковими ракетами "Кинджал", які Росія встановила на деяких своїх бойових літаках.

Ігнат на брифнгу сказав, що Росія останні дні не використовувала ракети "Іскандер" – імовірно, через те, що вже відчуває їх брак.

"За оцінками Скібіцького, у Росії залишилося всього 120 "Іскандерів". Інші джерела називають кількість "Кінжалів" близько 40. Однак, поповнивши свої запаси за рахунок іранців, Росія може подвоїти свої атаки", – пише "The Economist".

Офіційні особи в Києві кажуть, що Україна потребує зброї, здатної збивати балістичні ракети, такі як американська система "Patriot".

Вони також хочуть мати ракети більшої дальності, такі як американські "ATACMS", які вони сподіваються використовувати для нанесення ударів по командних центрах за сотні кілометрів у тилу ворога.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?