Нинішня ситуація з концентрацією російських сил на українському кордоні та небажанням російських дипломатів про перемовини з колегами з Німеччини та Франції нагадують ситуацію в Грузії напередодні війни 2008 року. Таку думку висловив Метью Брайза, експомічник Держсекретаря США з євразійських справ, який займався питаннями врегулювання конфліктів у Нагірному Карабаху, Абхазії та Південній Осетії.
Джерело: Financial Times
Зокрема йдеться про відмову російського МЗС зустрітися з колегами з Німеччини та Франції. Це дуже нагадує аналогічні відмови Кремля від переговорів влітку 2008 року. Тим самим Москва "купила собі час, щоб фіналізувати план вторгнення у Грузію", який за кілька тижнів став реальністю.
“Влітку 2008 року, коли відносини між Грузією та Росією вже були напружені, а російські бойові сили були розгорнуті у масових військових навчаннях прямо біля кордону з Грузією, мій російський колега повідомив мені, що ні він, ні його колеги не будуть готові зустрітися з представниками Німеччини, Франції чи Великобританії. Це підірвало посередницький процес за участю ООН, який ми вели, щоб розрядити напруженість між двома країнами” – провів паралелі із нинішньою ситуацією Брайза.
РФ відмовилася від зустрічі глав МЗС у "нормандському форматі"
Нагадаємо, РФ відмовилася від зустрічі глав МЗС у "нормандському форматі", яку запропонував провести 11 листопада в Парижі глава французького зовнішньополітичного відомства Жан-Ів Ле Дріан. Про це Сергій Лавров повідомив у понеділок, 8 листопада.
Зараз, можливо, історія повторюється, - попереджає експосол. Також він переконаний, що повноцінна війна проти Росії не тільки стане трагедією для України, але й спричинить найсерйознішу безпекову кризу для східних країн-членів НАТО.
Потенційна загроза країнам "східного флангу" НАТО може поставити альянс перед "жорстоким вибором" - або виконувати свої зобов'язання щодо колективної оборони, або ризикувати наразитися на воєнний конфлікт із Росією, вважає Брайза.
Читайте також:
Російські десантники загинули під час висадки у Білорусі
РФ несподівано почала перекидати своїх десантників на кордон Білорусі з Польщею
Мігранти прорвались з Білорусі в Польщу