Леонід Кучма, другий президент України, відповів на запитання журналістів про причини анексії Криму. Він заявив, що "окупація Криму відбулася тому, що Україна не стала захищатися".
Джерело: “Українська правда”.
Водночас експрезидент вважає, що правильно казати не “анексія Криму”, а “окупація”.Тому що анексія - це назавжди, а окупація - тимчасово.
"Анексія – це ж нібито назавжди, це "відрізали і з’їли". А от окупація – це зовсім інше: це тимчасово і ми своє повернемо. Анексією можна лише обурюватися, але як уже доконаним фактом, а проти окупації треба боротися. Що ж до причин, то вони, хоча це може прозвучати як парадокс, діаметрально протилежні: окупація Криму відбулася тому, що Україна не стала захищатися, а війна на Донбасі почалася тому, що ми нарешті почали відповідати окупанту, що перейшли до опору”, - заявив Кучма.
Найважчі переговори були с Росією
Відповідаючи на запитання про найважчі міжнародні переговори, Кучма згадав Росію і її президента Путіна. Колишній глава держави розповів, що росіяни намагалися підкорити на них українську сторону, а не знайти порозуміння.
“Колись від Геннадія Йосиповича Удовенка я вперше почув про те, що дипломати поділяють перемовини на два типи: "win-win", коли обидві сторони домовляються та шукають прийнятного для всіх компромісу, і "гра з нульовою сумою", коли змагаються за повну перемогу, щоб не залишити супротивнику нічого.
Переговори з західними партнерами зазвичай проходили за першим сценарієм (припускаю, що не так було під час "примушення до “Будапештського меморандуму”, але вирішальна частина тих перемовин велася ще до мого президентства), а з Москвою – за другим”, - наголосив Кучма.
Нагадаємо, що навесні 2014 року Росія окупувала Кримський півострів, скориставшись зміною влади у Києві. Було проведено незаконний референдум під наглядом військових Російської Федерації.
Читайте також:
Зеленський під час параду розсмішив Порошенка, Ющенка та Кучму.
Зустріч в нормандському форматі - у Кучми виступили з важливою заявою.
У Кучми розповіли про зустріч ТКГ на тлі розведення військ.