Самопроголошений президент Білорусь Олександр Лукашенко продовжує ядерні погрози російського диктатора Володимира Путіна у бік України. При цьому Мінськ поширює наративи Кремля про війну.
Джерело: послання Олександра Лукашенка
Лукашенко пригрозив Україні ядерною зброєю РФ
Нині обидві сторони розуміють, що досягнення перемоги у цьому конфлікті неможливе. Особливо недалекоглядним видається твердження українців про можливість здобути перемогу, враховуючи статус Росії як ядерної держави. Якщо керівництво Росії усвідомлює, що продовження конфлікту може призвести до руйнування країни, вони можуть ухвалити рішення про застосування найстрашнішої зброї. Такий розвиток подій необхідно запобігти будь-що-будь, - заявив білоруський диктатор.
Він висунув припущення, ніби на фронті були укладені якісь угоди, і що конфлікт, що триває, в основному має політичні причини.
Однак існує небезпека, пов'язана з тим, що на лінії фронту можуть виникнути ситуації, коли люди, не розуміючи справжні причини конфлікту, почнуть домовлятися один з одним. Можу поділитися внутрішньою інформацією: такі випадки вже трапляються. Командири рот, взводів та комбати починають співпрацювати один з одним. У деяких випадках вони навіть повідомляють російських військових про те, де буде завдано удару з боку українських сил. У свою чергу, російські військові повідомляють українські сили про заплановані удари, що дозволяє їм уникнути поразки, - вигадав Лукашенко.
У своїх висловлюваннях диктатор зазвичай згадує націоналістів та фашистів, але при цьому стверджує, що на фронті вже немає таких людей, а натомість борються мобілізовані громадяни.
Як Білорусь прокоментувала рішення Путіна щодо ядерної зброї
У МЗС Білорусі заявили, що розміщення російської ядерної зброї нібито не суперечить міжнародним договорам.
При цьому Мінськ знову поскаржився на "загрози" з боку НАТО.
Військове співробітництво Білорусі та Росії здійснюється в суворій відповідності з міжнародним правом.
Навчання білоруських пілотів, здатних керувати літаками зі специфічними боєприпасами, модернізація таких літаків, так само як і розміщення ядерних боєзарядів на території Білорусі без передачі Мінську контролю за ними, а також доступу до відповідних технологій, жодним чином не суперечать положенням статей I і II ДНЯЗ, — повідомили у відомстві.
Там також зазначили, що це нібито "не є нововведенням у сфері військового співробітництва неядерної та ядерної держав".
У МЗС заявили, що Білорусь останніми роками "зазнає безпрецедентного політичного, економічного та інформаційного тиску з боку США, Великобританії та їхніх союзників по НАТО та ЄС".
Читайте також:
Експерт оцінив ймовірність удару Росії по ЗСУ ядерною зброєю
Військовий експерт Світан оцінив ймовірність ядерного удару РФ по Україні
Китай це шалено ненавидить. Експерт назвав нову серйозну помилку Путіна