Деякі дослідники стверджують, що середній мозок людини за останні кілька тисячоліть зменшився. Причиною може бути соціальне життя людей.
Джерело: The Wall Street Journal
Чому людський мозок зменшився
Великий мозок довгий час вважався ознакою підвищеного інтелекту нашого виду та подальшого домінування на цій планеті. За останні 2 млн років наш мозок збільшився в чотири рази.
Проте останнім часом все свідчить про те, що наш мозок зменшився в розмірах десь після закінчення останнього льодовикового періоду.
Більшість людей думають, що еволюція мозку відбувається таким лінійним шляхом. Він росте, стає плато і зупиняється. Але ми втратили мозкову тканину і мається на увазі не крихітна частина, – сказав Джеремі ДеСільва, професор палеоантропології Дартмутського коледжу.
Втрата сірої речовини відбулася 3000–5000 років тому. Це збігається з епохи розквіту стародавніх цивілізацій у Північній Африці, на Близькому Сході та в Південній Америці.
Ці складні суспільства, на думку вчених, могли зіграти певну роль у зменшенні мозку.
Це думка, що група людей розумніша за найрозумнішу людину в групі. Отже, якщо ви живете в групі, ви вирішуєте проблеми швидше, ефективніше й точніше, ніж це можливо для будь-якої окремої людини, — сказав Джеймс Траніелло, професор біології Бостонського університету.
Людям більше не потрібен великий мозок
Дослідники припустили, що, можливо, наша потреба підтримувати великий мозок — щоб відстежувати інформацію про їжу, соціальні стосунки, хижаків і наше оточення — також зменшилася за останні кілька тисячоліть, оскільки ми могли зберігати інформацію ззовні.
Ми настільки соціальні, що нам більше не потрібно все знати. І разом ми працюємо як досить функціональне суспільство, — сказав ДеСільва.
Група ДеСільви підрахувала, що людський мозок залишався приблизно однаковим за середнім розміром, приблизно 1450 кубічних сантиметрів, протягом приблизно останніх 150 000 років.
Цей середній показник швидко впав приблизно на 10%, або до 150 кубічних сантиметрів, протягом останніх кількох тисячоліть.
Читайте також:
Учені виявили загадкову роль черепа у здоров'ї нашого мозку
Вчені спробують виростити в космосі мініатюрну копію людського мозку
Вчені створили перший у світі чип з клітинами людського мозку