У четвер, 18 лютого, відбудеться грандіозна космічна подія - марсохід Персеверанс нарешті приземлиться на Марс. Щоб досягти поверхні Червоної планети, марсоходу необхідно пережити важку заключну фазу, після чого шестиколісний робот схожий на звичайний автомобіль, який є найпотужнішим з усіх раніше запущених в космос, почне шукати на Марсі ознаки життя і збирати унікальні зразки марсіанських каменів, які буде передавати на Землю. Онлайн-трансляція події в прямому ефірі почнеться о 21:15 за київським часом та буде вестися на офіційному YouTube-каналі агентства - відео можна дивитися на ONLINE.UA.
Марсохід Персеверанс (фото - facebook.com/NASAPersevere)
Під час посадки міжпланетна станція увійде в тонку марсіанську атмосферу на швидкості близько 20 тисяч км/год, а на заключному етапі апарат на трьох тросах опустить шестиколісний марсохід в кратер Джезеро.
Марсохід Персеверанс (фото - facebook.com/NASAPersevere)
Важливо відзначити, що "Персі" буде приземлятися в найскладнішій місцевості на Марсі. Інженери назвали час, необхідний для приземлення на Марс - " сім хвилин жаху". Вони відзначають, що послідовність посадки складна, і наведення на таке місце, як кратер Джезеро на Марсі, можливо тільки завдяки новим технологіям посадки, відомим як Range Trigger і Terrain-Relative Navigation. На Червоній планеті марсохід буде шукати ознаки присутності мікроорганізмів, прокладати шлях відправки людей на Марс і випробовувати нові технології для майбутніх місій.
Марсохід Персеверанс приземляється на Марс - онлайн-трансляція (відео):
Нагадаємо, політ Персі на Марс зайняв сім місяців - його запустили в космос 30 липня 2020 року. Він має сім наукових приладів, 23 камери і два мікрофони для вивчення поверхні марсіанського кратера Джезеро. Цікаво, що в ознаменування майбутньої посадки хмарочос Емпайр-стейт-білдінг в Нью-Йорку вирішили підсвітити червоним світлом. До акції планує приєднатися міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса та інші організації.
Хмарочос Емпайр-стейт-білдінг в Нью-Йорку вітає посадку Персі на Марс (фото - facebook.com/NASAPersevere)
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що ОАЕ вивели свою першу станцію на орбіту Марса. Апарату Al Amal належить вивчити зв'язок між сучасними погодними умовами Червоної планети з древнім кліматом, вивчити можливі механізми катаклізмів, які дали Марсу його сьогоднішнє обличчя. Перш за все фахівців цікавить втрата атмосферою колишнього стану мільйони років тому.