Канцлерці Німеччини Ангелі Меркель соромно за напад нацистської Німеччини на СРСР в 1941 році. Вона закликала не забувати про борг перед нащадками мільйонів жертв, які загинули під час війни, і згадала про агресію Росії проти України на Донбасі і окупацію Криму.
Джерело: Twitter офіційного представника федерального уряду Німеччини Штеффена Зайберта
Меркель підкреслила, що ФРН визнає відповідальність за злочини нацистів.
"Для нас, німців, це - привід для сорому. Не можна забувати, що ми в боргу перед мільйонами жертв і їх нащадками", - сказала Меркель і згадала про мільйони жертв Другої світової війни на російській, українській і білоруській територіях, а також в країнах Балтії.
Говорячи про Другу світову війну, Меркель згадала події в Україні, які відбуваються зараз. Вона назвала дії Росії по окупації Криму та підтримці сепаратистів на Донбасі порушенням міжнародного права.
"Німеччина, як і весь Європейський союз, вважає неприйнятним, що Росія анексією Криму і масштабною підтримкою сепаратистів на сході України порушила міжнародне право і цим поставила під питання європейський післявоєнний порядок", - сказала Меркель.
Також Меркель висловилася про жорсткі розгони протестів в Білорусі і Росії, зазначивши, що активність громадянського суспільства в двох країнах останнім часом "стала неможливою".
"Коли мирні демонстранти і неугодні представники опозиції опиняються за гратами, це накладає важкий відбиток на наші відносини", - резюмувала Меркель.
Меркель закликає до діалогу з Росією заради миру в Україні
Нещодавно Меркель заявила, що вважає Росію найбільшим викликом для Європи. Але, на її думку, з Москвою потрібно вести діалог, щоб домогтися просування в напрямку врегулювання конфлікту на Донбасі.
Перед робочою вечерею з президентом Франції в Берліні Меркель заявила, що завершити війну на Донбасі можна тільки в рамках Мінського формату.
"Росія - великий виклик для нас, але і великий континентальний сусід Євросоюзу. Доводиться констатувати, що ми все уразливі для гібридних атак. У той же час ми дуже зацікавлені в безпеці і стабільності в ЄС, а потім в тому, щоб залишатися з Росією в діалозі, яким би складним він не був. З огляду на ситуацію в Україні ми знаємо, що тільки переговори, Мінський формат взагалі, дають шанс просуватися далі по міліметру, хоча це, можливо, дуже складно ", - заявила Меркель.
Читайте також: