Керівництво Міноборони України звернулося до українців з важливим оголошенням. В оборонному відомстві повідомили про масштабну реорганізацію держпідприємств, які перебувають у його підпорядкуванні. До 2022 року планується ліквідувати 44 підприємства, які не задіяні у виконанні найважливіших функцій в рамках реформування сектора оборони. Відповідний наказ вже підписаний. Його розробив Комітет реформ, який регламентує аспекти реформування держпідприємств оборонного відомства. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Міноборони України.
В оборонному відомстві пояснили, що вирішили ліквідувати десятки держпідприємств після аналізу ефективності їх роботи і з урахуванням іноземного досвіду управління підприємствами військової сфери. Ті підприємства, до яких були зауваження, але які є важливими для оборонного відомства, так як здатні економно, якісно і ефективно працювати на потреби Збройних Сил, будуть реорганізовані. Відзначається, що на них працюють тисячі висококваліфікованих вузькопрофільних фахівців, яких в майбутньому керівництво Міноборони буде вчасно завантажувати замовленнями в інтересах Збройних Сил.
Ті ж держпідприємства, діяльність яких безпосередньо не пов'язана з майбутніми потребами сектора оборони, заплановані до передачі на приватизацію до Фонду держмайна.
"Планується, що до 2022 року в сфері управління Міноборони залишиться 42 держпідприємства, з яких 40 у функціональному управлінні Головного управління майна і ресурсів, а 2 - Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Слід також враховувати, що 15 підприємств Міноборони знаходяться на тимчасово окупованій території в Криму ", - уточнили в Міноборони.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Міноборони України виконало важливе доручення Зеленського. Оборонне відомство уклало контракт з Херсонським суднобудівним заводом "Паллада" за дорученням президента. Контракт укладено на суму 23,5 млн гривень. Згідно з документом, завод повинен побудувати плавучий причал для ВМС України.