У Міністерстві цифрової трансформації виступили з поясненням умов, за яких стане можливою організація повномасштабних виборів у повністю електронному форматі на території України.
Джерело: Гордон
За словами міністра цифровізації Михайла Федорова, доступним проведення у відповідному форматі голосування стане можливим лише після введення 100% державних послуг у сервіс “Дія”.
Водночас на рівні українського уряду не ставили собі за мету встановлення електронного голосування. Ця подія повинна стати наслідком тотальної цифровізації у державі.
“Наша мета - оцифрувати всі 100% послуг. Тоді люди будуть користуватися і довіряти, вони самі попросять електронні вибори. По-іншому не вийде”, - пояснив Федоров.
Він уточнив, поки що передчасно говорити про використання таких інформаційних технологій на наступних українських виборах. Проведення електронного голосування в умовах, коли люди приблизно “половину довідок” отримують через офлайн-послуги буде перш за все провалене через недовіру.
Перш за все на ймовірність організації цифрового голосування впливатиме темп введення цифрових державних послуг замість офлайн-аналогів.
“Я не хочу навіть зараз нікого цією темою дратувати або завищувати очікування, або занижувати очікування... а більше говорити про електронні послуги 100%... Тому я би одразу хотів все оцифрувати, а потім комунікувати про електронні вибори. Такої мети немає, це як наслідок оцифрованої держави”, - резюмував міністр.
Цифровізація в Україні
Згаданий вище портал “Дія” доступний українському населенню другий рік. Сьогодні громадяни завдяки порталу можуть користуватися цифровими паспортами, оформляти безліч держпослуг, вчитися та отримувати десятки інших електронних послуг.
З 17 травня сервіс поповнився послугами зі зміни місця реєстрації, реєстрації ФОП, а також цифрового підпису.
Читайте також:
Суд скасував рішення ЦВК про перемогу Вірастюка на довиборах;
Додаток Дія доповнили новими функціями — які послуги доступні українцям;
Зеленський назвав терміни входження України в режим paperless.