Повний місяць цього листопада супроводжуватиме часткове місячне затемнення. За даними NASA, це буде найдовше затемнення століття, тривалістю 3 години 28 хвилин. Місяць сягне піку свого освітлення, воно настає, коли вся видима його поверхня освітлюється світлом від Сонця. Об 11:04 за Києвом майже весь супутник зайде в тінь Землі.
Джерело: Inverse
Повне місячне затемнення відбувається, коли Земля вклинюється між Сонцем і Місяцем, закриваючи світло Сонця від супутника, що обертається, і занурюючи його в темряву.
Місячне затемнення може відбутися тільки під час повного місяця, але воно відбувається набагато рідше, ніж сонячне. Зазвичай протягом одного року відбувається в середньому від двох до чотирьох місячних затемнень.
Спостерігати затемнення, на жаль, українці не зможуть, воно буде видно мешканцям Північної та Південної Америки, Австралії та Південно-Східної Азії.
Близько 97 відсотків поверхні Місяця накриє тінь Землі
Місяць перебуватиме під час затемнення в західній частині сузір'я Телець неподалік зоряного скупчення Плеяди. Зовнішні частини тіні, ймовірно, будуть забарвлені у блакитні кольори.
Під час повного місячного затемнення Сонце, Земля і Місяць на короткий момент вирівнюються по прямій лінії. Під час часткового місячного затемнення Сонце, Земля і Місяць не утворюють точну пряму лінію.
Натомість їхнє вирівнювання трохи зрушиться, в результаті чого Земля лише частково покриває всю грань Місяця. Незважаючи на те, що повне місячне затемнення ми не побачимо до 2022 року, те, яке відбудеться завтра - дуже близьке до цього, оскільки близько 97 відсотків поверхні Місяця буде покрито тінню Землі.
Зазначимо, 4 грудня має відбутися повне затемнення Сонця. Смуга повної фази затемнення пройде акваторією Тихого та Атлантичного океанів, а також Антарктидою. Тож побачити його зможуть лише вчені в Антарктиді. Однак невеликі часткові фази затемнення спостерігатимуться на півдні Африки та Австралії.
Читайте також:
Ретроградний Меркурій знову повернувся — як його пережити
Україну накриє потужна магнітна буря — небезпечна дата
Кривавий місяць і Супермісяць в один день — відео рідкісного явища