Інституту вивчення війни (ISW) зазначає, що попри заяви президента Росії Володимира Путіна, мобілізація не створила можливостей для досягнення його цілей у війні проти України.
Джерело: ISW
У РФ продовжуватимуть приховану мобілізацію
Російські військові, ймовірно, намагаються використати мобілізований персонал, щоб відновити наступ на Донецькому напрямку, але, швидше за все, їм не вдасться досягти значних операційних успіхів, - пишуть аналітики.
Путін, ймовірно, висуває умови для продовження прихованої мобілізації, що свідчить про те, що часткова мобілізація не створила достатніх сил для досягнення цілей Путіна в Україні, незважаючи на його заяви про протилежне.
Твердження Путіна про успішну та завершену мобілізацію не узгоджуються з його указом від 4 листопада, який дозволяє російським чиновникам мобілізувати громадян із непогашеною судимістю за деякі серйозні злочини.
Також Путін підписав укази про розширення статусу військовослужбовців на військовослужбовців добровольчих формувань і про пільги щодо мобілізації для громадян, які проходять альтернативну службу.
Такі укази, ймовірно, свідчать про те, що Путін готується продовжувати приховану мобілізацію в Росії, намагаючись стимулювати волонтерську службу або встановлюючи умови для мобілізації засуджених, враховуючи, що станом на 4 листопада він ще не підписав наказ про припинення мобілізації.
Інституту вивчення війни зазначає, що зусилля Росії з формування збройних сил продовжуватимуть обтяжувати російську економіку та можуть викликати соціальну напругу, якщо Кремль не виконає своїх фінансових зобов’язань перед учасниками війни.
Невиплата мобілізованим вже викликає соціальну напругу в Чуваській Республіці, наприклад, де 1800 чоловіків вимагають від області негайно виплатити мобілізованому обіцяні 400 мільйонів рублів (близько 6,5 мільйонів доларів США).
Читайте також: