Попередня причина смерті 47-річного українця, який помер через 4 години після щеплення вакциною Pfizer - гостра серцево-судинна недостатність на фоні ішемічної хвороби серця.
Джерело: Facebook Департаменту охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА
У відомстві розповіли, що померлий після щеплення чоловік не страждав на хронічні захворювання. Також відзначили, що за попередніми результатами судово-медичної експертизи, ознак анафілаксії, шоку і тромбозу у нього не виявлено.
"Розслідування триває, чекаємо результати морфо-гістологічних досліджень. Ми обов'язково повідомимо про будь-які нові з'ясовані факти, як тільки вони стануть відомі", - запевнили у відомстві, нагадавши, що вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин .
Що відомо про смерть чоловіка після щеплення Pfizer
У Департаменті охорони здоров'я і реабілітації Вінницької ОДА розповіли, що померлому вінничанину щеплення було зроблено 2 липня о 13:45 мобільною бригадою. Йому була введена вакцина Comirnaty / Pfizer-BioNTech (серія FD0927, термін придатності до 30.09.2021 р).
Протягом години після щеплення чоловік відчував себе задовільно, але через 3,5 години після щеплення з'явилися скарги на нудоту, втрату свідомості. О 17:02 до нього була викликана екстрена медична допомога, яка за 8 хвилин прибула на місце і провела реанімаційні заходи. О 18:02 медики констатували смерть чоловіка.
"Випадок смерті зареєстровано як несприятлива подія після імунізації, оскільки смерть сталася протягом 30 днів після вакцинації проти COVID-19. Повідомляємо, що 2 липня мобільною бригадою було вакциновано 138 осіб, НППІ в даний час не з'являлися. У 5 інших осіб, які прищеплювалися з одного флакона з померлим - стан задовільний ", - розповіли у відомстві.
Вакцинація від коронавіруса в Україні
Станом на 4 липня в Україні вже 2,059 млн людей зробили щеплення від коронавіруса. Українців вакцинують наступними препаратами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech - вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 року;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 року;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech - вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.
Читайте також: