За словами голови МОЗ Віктора Ляшка, на основі останніх аналітичних данних було встановлено, що штам коронавірусу "Омікрон" у середньому викликає 9 смертей на 1000 випадків захворювання, у той же час протягом хвилі розповсюдження штаму "Дельта", помирало у середньому 13 людей на 1000 випадків.
Джерело: Facebook-сторінка МОЗ України
Смертність від COVID-19 в Україні
Очільник МОЗ зазначив, що завдякі посиленній системі тестування, яка дозволяє у середньому проводити понад 100 тис ПЛР-тестувань та понад 80 тисяч антигенів за добу, в Україні стали виявляти більше випадків інфікування.
Зазначу, що завдяки вакцинації при 40 тисяч випадків на добу ми маємо не більше 4 тисяч госпіталізованих. Тобто лише кожен десятий виявлений випадок госпіталізується. Під час осінньої хвилі ми госпіталізували кожного четвертого, - повідомив експерт.
Прогнози аналітиків щодо смертності від COVID-19 в Україні
Між тим, за прогнозами аналітиків Київської школи економіки, в Україні до кінця лютого буде спостерігатись зростання кількості смертей від COVID-19.
Ми маємо зростання захворюваності в Україні, але з меншими темпами. Цього тижня маємо плюс 25% зростання. Очікуємо подальшого сповільнення зростання темпів, але ще поширення захворюваності буде зростати. Очікуємо, що у найближчі два тижні буде продовження зростання до 55 тисяч випадків на піку за окрему добу. Госпіталізації також незначно, але сповільнюються, а от смертність починає зростати на фоні того, що вже чотири тижні поспіль зростає захворюваність. Плюс 29% тиждень від тижня. Може зростати впродовж всього лютого, - повідомив Ганіченко.
За інформацією аналітика, наразі в Україні за добу від ускладнень, викликаних COVID-19, помирає у середньому 170 людей.
Ганіченко також звернув увагу на те, що нинішній тиждень перший, коли у країнах Європи спостерігається спад захворюванності на COVID-19. За останній тиждень вона знизилась на 6%, а загалом у світі - на 15%.
Читайте також:
У МОЗ прогнозують значне зростання кількості хворих на COVID-19
МОЗ назвало терміни виходу з самоізоляції після COVID-19