У Міністерстві охорони здоров’я вважають, що восени 2021 року штам коронавірусу “Дельта” провокує ситуацію, небезпечнішу за початок пандемії в найбільш уражених тоді регіонах, зокрема - в Італії.
Джерело: ТСН
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, саме стрімкість поширення вказує на схожість ситуації з Італією на початку глобальної епідемії.
“Сьогодні “Дельта” показує таке стрімке зростання, яке було на початку пандемії в Італії. Сьогодні ми працюємо на всіх потужностях. І бачимо, що госпіталізовані - це важкі пацієнти або киснезалежні. Це ще гірше, ніж це було навесні в нашій країні”, - наголосив він.
Посадовець додав, що українському населенню варто вакцинуватися, аби вберегтися від госпіталізації та важкого перебігу хвороби, а також не відкладати щеплення на пізніше.
“Сьогодні ще є здатність в системі охорони здоров'я. Ми ще приймаємо пацієнтів. Ми знаємо, як розширювати лікарні. Кожен з регіонів має свої здібності, але система не гумова. Вакцина є у вільному доступі. Медики готові й можуть вакцинувати, просто потрібно вакцинуватися”, - пояснив Ляшко.
Штам Дельта в Україні
Перші випадки інфікування штамом коронавірусу «Дельта» в Україні підтвердили 23 червня 2021 року. Медики звертають увагу на те, що симптоми «Дельти» не є такими вираженими, як у COVID-19. Наприклад, розлади нюху і смаку не характерні для цього штаму коронавірусу.
Симптоми «Дельти», за словами багатьох пацієнтів, нагадують наслідки переохолодження, яке супроводжується першінням у горлі та нежитю. Також деякі ковідні пацієнти кажуть, що початок хвороби схожий на ротавірусну інфекцію і супроводжується кишковими розладами. Це саме ті симптоми, які повинні насторожити.
Діагностика “Дельти” на ранніх стадіях сильно ускладнюється тим, що цей штам не має специфічних симптомів. Простими словами, перебіг хвороби не спричиняє сильного дискомфорту вже інфікованому хворому. Інфіковані продовжують жити у своєму звичному ритмі, не обмежують контакти і не проводять відповідну діагностику.
Читайте також: