В оперативному штабі Міністерства охорони здоров'я затвердили спеціальний план з імунізації населення України. Він передбачає вакцинацію до 50% громадян (близько 20 мільйонів) упродовж 2021 та 2022 років. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Центр громадського здоров'я відомства.
За оприлюдненими подробицями, розробкою документу займалися представники ЦГЗ у співпраці з ВООЗ та ЮНІСЕФ.
"Цей документ буде гнучким, його актуалізуватимуть залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних щодо вакцин, від доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації безпосередньо залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров'я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю", - цитує пресслужба в. о. гендиректора структури Ігоря Кузіна.
Він додав, вакцинація триватиме добровільно для всіх груп населення, навіть груп ризику.
Масова кампанія відбудеться у чотири етапи:
з січня до квітня 2021 року вакцинуються: люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією;
з квітня до червня 2021 року вакцинуються: люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
з червня до вересня 2021 року вакцинуються: люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
з вересня 2021-го до березня 2022-го року вакцинуються: люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.
Кузін зауважив, українська медична система готова отримати препарат у першому кварталі 2021 року.
Імунізацію проводитимуть завдяки пунктам щеплень, мобільних бригад і тимчасових центрів вакцинації. Українці з ОРДЛО стануть окремим пунктом у плані.
Як повідомляв ONLINE.UA, українські медичні фахівці змінять підхід до тестування на коронавірус COVID-19, який наразі використовують. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, це пов’язано з виявленням нового штаму інфекції та протидії її поширення.