У Міністерстві охорони здоров’я звітували про 816 зафіксованих повідомлень про ймовірні побічні ефекти після щеплення вакциною Covishield в Україні.
Джерело: Державний експертний центр МОЗ
За офіційними даними, медики вже ввели близько 300 тисяч доз згаданого антикоронавірусного препарату. Одночасно з цим відзначається, що 99% стосувалися несерйозних для здоров’я пацієнтів випадків.
Близько 94% усіх випадків побічних ефектів були передбаченими з боку медичного персоналу на момент ін’єкції. Таким чином, вони майже всі відповідали даним, вказаним в інструкції виробника вакцини.
Найбільш частими виявилися скарги щодо загальних розладів у місці ін’єкції, їх частка сягнула 66,8%. В цілому люди скаржилися на:
підвищення температури;
втомлюваність;
загальна слабкість;
лихоманка;
озноб;
грипоподібний стан;
почервоніння та біль;
ущільнення;
набряк руки;
інфільтрація;
оніміння у місці введення препарату.
Також поширеними виявилися розлади з боку опорно-рухового апарату, їх частка сягнула 11,8%, а також невралгічні розлади (11,7%), до яких віднесли:
головний біль;
сонливість або безсоння;
тремор верхніх кінцівок;
парестезії;
запаморочення;
втрата орієнтації;
втрата свідомості.
За офіційною статистикою лікарів, найбільш часто скарги після щеплення лунали від пацієнтів, вік яких коливається між 31 та 45 роками. Здебільшого скаржилися жінки — до 68%.
Вакцинація проти коронавірусу в Україні
Перший етап масової імунізації стартував 24 лютого, за день до того в Україну прибула перша партія відповідного препарату. То була вакцина AstraZeneca, виготовлена за ліцензією в Індії під іменем Covishield.
Наразі, як було уточнено, використані у різних регіонах з 500 тисяч привезених доз понад 300 тисяч.
Передбачається, що в наступні місяці Україна за кількома контрактами отримає мільйони доз різноманітних антикоронавірусних вакцин.
Читайте також:
У МОЗ пояснили, коли нарешті почнуть вакцинацію китайською Coronavac;
В ЄС офіційно визнали побічні ефекти вакцини AstraZeneca;
У МОЗ нагадали про тонкий момент щодо вакцинації проти коронавірусу.