Нову мутацію коронавірусу тільки-но почали систематично вивчати після виявлення у Великій Британії, але перші фейки вже поширюються. У Міністерстві охорони здоров'я перелічили та викрили кілька з найпопулярніших. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.
За його словами, існує кілька шляхів виникнення мутації, однак точний належить з'ясувати вченим.
"Чому така мутація відбувається? Насамперед вчені з Великобританії говорять, що це могло виникнути внаслідок інфікування коронавірусом людини з імуносупресією. Довготривалий перебіг хвороби саме в цієї людини призвів до того, що імунітет не справлявся з боротьбою із вірусом, і він продовжував розмножуватися всередині організму. Це призвело до певних мутацій в білках-шипах", – звернув увагу санлікар.
Інша версія полягає в зараженні тварин та передачі нового штаму людині, її пов'язують з інфекцією в норок у Данії.
Ляшко нагадав, вірусу постійно знаходяться у стані мутації, тож новий штам сам по собі не може приводом для занепокоєння. Наразі науковці зареєстрували близько 12 тисяч мутацій коронавірусу.
"Поява нового штаму ніяк не пов'язана з початком вакцинації у Великобританії. Адже він був виявлений набагато раніше", - зауважив посадовець.
Представник МОЗ також додав, що інший фейк — використання в Україні нечутливого до мутацій ПЛР-тесту. Насправді ж система тестування складніша, аніж залучення лише одного засобу.
Третій поширений міф про мутований коронавірус полягає у його підвищеній смертності. Відповідного впливу вчені поки що не виявили.
"Але тут є одне застереження: у людей молодших за 60 років тяжкість перебігу легша", - резюмував Ляшко.
Як повідомляв ONLINE.UA, світові експерти не встановили підвищеної смертності від ураження новим штамом коронавірусу COVID-19. У Всесвітній організації охорони здоров’я також звернули на відсутність доказів щодо більш важкого перенесення інфекції людиною.