Підготовка зустрічі українського лідера Володимира Зеленського і глави Білого дому Джо Байдена знаходиться на завершальній стадії. Програма візиту ще деталізується, але вже відомо, що на порядку денному буде стояти "Північний потік-2", щодо якого Байден уклав з канцлеркою Німеччини угоду на користь Кремля, яка не влаштовує офіційний Київ, багато країн Європи і політичне суспільство в самому Вашингтоні.
Джерело: ДОМ
Про програму візиту Зеленського в Вашингтон і його плани на зустріч з Байденом розповів прессекретар президента Сергій Никифоров. За його словами, Зеленський у Вашингтоні зустрінеться не тільки з президентом США, але і з представниками американського бізнесу та політиками. Никифоров підкреслив, що програма візиту буде дуже насиченою.
"Буде дуже добре. Буде насичено і віримо, що продуктивно", - запевняє прессекретар Зеленського.
Переговори Зеленського і Байдена - на що розраховує ОП
Никифоров додав, що під час зустрічі з Байденом Зеленський підніме тему російсько-німецького проєкту "Північний потік-2", який несе загрозу нацбезпеці України. На Банковій переконані, що Байден, як і офіційний Київ, вважає ПП-2 виключно політичним проєктом, а не енергетичним або економічним, як його називають в Берліні і Москві.
"Для Європи він може бути і енергетично прибутковий, але вона таким чином потрапляє в певну залежність, порушує свої ж принципи диверсифікації енергоносіїв. Тому, природно, буде обговорюватися "Північний потік-2" у Вашингтоні. Але, я думаю, в більш широкому контексті загальної енергетичної безпеки Європи. з приводу Польщі, з приводу України ", - уточни прессекретар Зеленського.
Переговори Зеленського і Меркель
Представник офісу президента нагадав, що перед поїздкою до Байдена Зеленський проведе переговори з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, яка приїде до Києва 22 серпня. На Банковій розраховують почути від Меркель конкретні гарантії Німеччини щодо захисту українських національних інтересів.
"У випадку з Німеччиною та Україною - у нас інтереси, можна сказати, навіть протилежні. Тому що Німеччина зацікавлена в функціонуванні "Північного потоку-2 , а ми як раз немає. Для цього й існують переговори ...", - пояснив Никифоров .
Він також визнав, що Зеленський не чекає, що з Меркель вдасться розставити всі крапки над "i", але буде використовувати використовувати цю зустріч, щоб в черговий раз дати зрозуміти партнерам і союзникам - "не можна вирішувати питання України без участі самої України".
Читайте також: