На Буковині археологи знайшли одне з найбільших поселень епохи пізньої античності (III - середина V століття н.е.), що відноситься до періоду розпаду Римської імперії. Його площа, як вважають вчені, може сягати 60 гектарів, це приблизно в десять разів більше за середній розмір тогочасного поселення.
Джерело: “Молодий буковинець”.
Римське поселення знаходилося біля сучасного села Бузовиця Дністровського району. Розкопки тривали все літо, археологи виявили велику кількість цікавих артефактів: зброї, прикрас, ремісничих знарядь, побутових предметів.
Як зазначив керівник дослідницької групи, фахівець Інституту археології НАН України Олег Петраускас, це величезне поселення можливо було адміністративним центром, з якого могло здійснюватися керівництво іншими поселеннями - виробничими центрами.
Також на території знайденого поселення міг проходити торговий маршрут у римські часи.
Жителями поселення були пересенці з Риму
Наявність тут фрагментів будівельної кераміки вказує, що в поселенні мешкали, в тому числі, й переселенці з Риму.
За словами завідувачки відділу археології, історії середніх віків і нового часу краєзнавчого музею Оксани Драгомирецької, вченим зараз вдалося опрацювати понад півсотні фрагментів плінфи.
"Це широка та пласка обпечена плитоподібна цегла, яка використовувалася при будівництві у древньому Римі та Візантії. Можливо, саме цю цеглу виготовляли і на Буковині, але за технологіями, які були поширені на території Римської імперії. Також є вироби з бронзи, керамічні фрагменти", - зазначила вона.
Знахідки передали на зберігання до Чернівецького краєзнавчого музею.
Читайте також:
Вчені розкрили одну з таємниць сувоїв Мертвого моря.
Археологи розкрили одну з головних таємниць Стоунхенджу - цікаві деталі.
Вчені розкрили чергову загадку Великої китайської стіни - для чого її збудували.