На Херсонщину приїхала місія Міжнародного кримінального суду, щоб задокументувати наслідки катастрофи, яку спричинила Росія.
Джерело: генеральний прокурор Андрій Костін
На Херсонщину прибула місія Міжнародного кримінального суду
Сьогодні на місці злочину працюємо разом з представниками Міжнародного кримінального суду. Колеги прибули на Херсонщину для підготовки до проведення слідчих дій щодо підриву Каховської ГЕС. Вони побачать все на власні очі та зроблять свої власні висновки. Світ має знати всю правду про жахливі злочини, які Росія чинить в Україні, - зазначив генпрокурор.
Він зауважив, що профільні підрозділи офісу генпрокурора, обласних прокуратур, центральні та регіональні структури СБУ та Нацполіції проводитимуть розслідування воєнного злочину — атака на об’єкт, захищений Женевськими конвенціями, — та екоциду.
Чи є ризик для ЗАЕС
Минулого тижня, на тлі атаки дронів на Москву, Путін заявив про "спроби дезорганізувати роботу на ЗАЕС чи використати якісь брудні пристрої, пов’язані з атомною промисловістю, які українці мають розуміти". Тобто до підриву та подальшого шантажу України та світу у Кремлі готувалися давно.
За словами голови МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, наразі ризику для ЗАЕС немає, але якщо рівень води в резервуарі впаде нижче норми, це може призвести до серйозних проблем, включно з розплавленням.
Після нового масштабного злочину Росії міжнародна спільнота демонструє лише страх. Наразі не чути ні про нові санкції, ні про якусь рішучу відповідь на можливе умисне доведення Росією до катастрофи на найбільшій в Європі АЕС.
Читайте також:
Гендиректор МАГАТЕ збирається приїхати на ЗАЕС після підриву Каховської ГЕС
Зеленський доповів про результати термінового засідання РНБО щодо підриву Каховської ГЕС
Подоляк назвав російську бригаду, яка могла підірвати Каховську ГЕС