На думку аналітиків зі сфери телекомунікацій, вихід провідних компаній Ericsson і Nokia з російського ринку може позбавити користувачів в РФ змоги сучасного мобільного зв'язку, який у такому разі повернеться до рівня початку 90-х років минулого століття.
Джерело: Reuters
В РФ може зникнути сучасний мобільний зв'язок
За словами високопосадовців з провідних європейських телекомунікаційних компаній, користувачі російської мережі стільникового телефонного зв'язку відчують на собі вихід з країни провідних виробників відповідного обладнання. Росіян очікує зниження швидкості мобільного інтернету, часті скиди виклику при дзвінках і інші проблеми.
Відзначається, що на частку Ericsson і Nokia припадало близько половини російського ринку телекомунікаційного обладнання. Також вони продавали важливе програмне забезпечення для систем зв'язку.
В обох компаніях вже підтвердили, що повністю підуть з російського ринку до кінця року, припинивши всякі поставки. Це викличе гострий дефіцит відповідних товарів і послуг в Росії.
Хоча російська влада намагається замістити західну апаратуру технікою свого виробництва, представники галузі зізнаються, що вихід іноземців відкине мережу мобільного зв'язку в РФ на ціле покоління назад.
Якщо, імовірно, така ситуація триватиме роками, російські стільникові мережі по зоні покриття можуть повернутися до стану кінця 1990-х, коли їх покриття обмежувалося великими містами і найбагатшими передмістями, - визнає керівник відділу ІТ одного з профільних інтернет-видань РФ Леонід Коник.
Примітно, що китайська Huawei – теж один з найбільших постачальників телекомунікаційного обладнання в РФ – за словами джерел, вже припинила продажі нового обладнання на російському ринку, хоча продовжує обслуговувати раніше поставлену апаратуру.
Так, за даними видання "Коммерсантъ", з 1 січня наступного року Huawei закриє в Росії свій підрозділ, який займався продажем систем зберігання даних та телекомунікаційного обладнання корпоративним клієнтам.
Двом тисячам співробітників відділу вже запропонували перевестися у філії компанії в інших країнах СНД.
Читайте також: