Що планує робити Україна після виходу РФ із зернової угоди — відповідь посла
Категорія
Економіка
Дата публікації

Що планує робити Україна після виходу РФ із зернової угоди — відповідь посла

Що планує робити Україна після виходу РФ із зернової угоди — відповідь посла
Джерело:  online.ua

За словами посла України у Туреччині Василя Боднара, команда Володимира Зеленського плекає надію продовжити роботу "зернового коридору" без участі Росії чи повернути РФ до угоди після зустрічі лідерів Туреччини та Росії.

Джерело: "ЄП"

Посол пояснив, як буде діяти Україна після виходу РФ із зернової угоди

Український дипломат звертає увагу на те, що з виходом Росії з Чорноморської зернової ініціативи загалом домовленість не була скасована.

Василь Бондар також офіційно підтвердив, що Володимир Зеленський уже вніс пропозицію до посередників, йдеться про офіційну Анкару й ООН, щоби продовжити ініціативу у тристоронньому форматі.

Що важливо розуміти досі роль Росії в ініціативі фактично зводилася лише до того, щоби вона не атакувала порти і кораблі.

Водночас Туреччина й ООН мають повноцінні можливості для інспекції суден та підтвердження, що на них не везуть зброю чи продукцію, що не передбачена зерновою угодою, - наголошує український дипломат.

Василь Боднар не приховує той факт, що станом на сьогодні ніхто з партнерів офіційного Києва не готовий взяти на себе охорону суден і потенційно вступати у сутички з Росією.

Не можна також забувати про те, що у нашої країни немає можливості забезпечити військовий ескорт зерновозів.

Тому тут треба шукати шляхи виходу насамперед в рамках існуючого формату. Ми сподіваємося, що турецька сторона проведе переговори з країною-агресором і переконає її повернутися до попередніх домовленостей... Але це не виключає опрацювання альтернативних форматів і можливостей, – підкреслив посол.

Туреччина спробує врятувати ситуацію

За словами українського дипломата, команда турецького лідера Реджепа Таїпа Ердогана зацікавлена у продовженні функціонування "зернової угоди", адже вона забезпечувала постачання збіжжя у Туреччину та його переробку, а також давала можливість президенту країни покращувати своє становище на міжнародній арені.

"Важелі впливу у Туреччини на Росію є. Ми сподіваємося, що відбудуться відповідні переговори на двосторонньому рівні, і будемо чекати результатів, – зазначив посолю

Василь Бондар також офіційно підтвердив, що пропозиція щодо залучення Румунії та Болгарії поки що існує лише на рівні пропозиції і не обговорюється на офіційному рівні.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?