Низка західних високопосадових осіб пропонують схиляти Україну до територіальних поступок Росії в обмін на завершення розв'язаної Кремлем війни. Однак такі плани не відповідають ані інтересам Києва, ані інтересам Москви.
Джерело: The Wall Street Journal
Що відомо про готовність Заходу до територіальних поступок Росії в Україні
За інформацією журналістів видання, США та їхні союзники, наприклад Німеччина, прагнуть не допустити перемоги Росії в Україні, однак вони стурбовані ризиками та витратами у разі подальшої військової підтримки Києва.
Автори матеріалу зазначають, що у приватних розмовах більшість західних посадовців не згодні із позицією Вашингтона щодо того, що Україна має право самостійно визначати умови завершення війни.
На Заході стурбовані тим, що позиція Києва може призвести до того, що розв'язана Кремлем війна перетвориться у нескінченну.
Тому західні партнери хотіли б схилити Україну до територіальних поступок Росії в обмін на обіцянки членства в НАТО та ЄС або сталу економічну та військову підтримку.
Таке мислення видання пояснює прагненням на Заході стримати конфлікт, шокові хвилі якого відчуваються у світовій економіці, а також невпевненістю в тому, як довго західні виборці підтримуватимуть нинішній рівень допомоги Києву та невірою в те, що Україна зможе повністю вигнати російські війська зі своєї території.
В Україні пропонують заборонити ймовірність територіальних поступок Росії
Група нардепів у Верховній Раді запропонувала законадавчо закріпити пріоритети щодо звільнення Криму від окупації Росією та заборону на будь-які територіальні поступки Кремлю.
Проєкт постанови має назву "Про заяву Верховної Ради України щодо пріоритетних напрямів державної політики України у сфері деокупації, реінтеграції та відновлення Автономної Республіки Крим та міста Севастополя".
Його зареєстрували 18 серпня, а одним з авторів є спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Законопроєкт законодавчо закріплює неприпустимість припинення розв’язаної Росією злочинної війни проти України шляхом територіальних поступок.
Пріоритетним залишається відновлення територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів, включно з територією окупованого Росією Криму.
ПІдгрунтям для припинення конфлікту має стати запропонована президентом України Володимиром Зеленським "Формула миру".
Читайте також:
Чому Кремль відкладає оголошення мобілізації в Росії — відповідь Піонтковського;
Російські військові визнають нездатність перемогти Україну у війні;
Що змусить Путіна сісти за стіл переговорів з Україною — пояснення The Hill