Нафта подорожчала після підвищення відпускних цін Саудівською Аравією
Категорія
Економіка
Дата публікації

Нафта подорожчала після підвищення відпускних цін Саудівською Аравією

Нафта подорожчала після підвищення відпускних цін Саудівською Аравією
Джерело:  online.ua

Після підвищення відпускної ціни на сировину зі сторони Саудівської Аравії, ціна на нафту на світовому ринку дещо зросла. Основний ринок, щодо якого змінилась ціна близькосхідної країни –Азійський регіон. Судячи з даних біржових торгів, ситуація є свідченням підвищення попиту на тлі скорочення постачання.

Джерело: Investing.com

Вартість бареля січневої нафти Brent на 9:15 за Києвом становила $83,54 (+0,97%). Барель грудневої нафти WTI торгувався за $82,12 (+1,05%). Попередні торги з еталонів завершилися на рівні $82,74 і $81,27 відповідно. Aramco підняла ціну на легку арабську нафту поставками в грудні для Азії до $2,70 за барель, що на $1,40 вище за ціну станом на листопад, повідомила нафтова компанія у п'ятницю ввечері.

Країни-учасники ОПЕК, створеного для стабілізації світових цін на нафту, минулого тижня прийняли рішення дотримуватися затвердженого плану про збільшення видобутку нафти на 400.000 барелів на добу. Зміну планують запровадити з грудня.

Адміністрація Байдена має власні інструменти, аби впоратися з підвищенням цін на нафту

Зі свого боку в адміністрації президента США, як найпотужнішої економіки світу, закликали країни Організації видобувати більше, з метою стримати зростання цін. Президент Джо Байден наголосив під час суботньої зустрічі з пресою, що його адміністрація має "інші інструменти", аби впоратися з підвищенням цін на нафту.

Ситуація дещо змінилася на ринку Китаю, постачання нафти в цю країну знизилося до найнижчого рівня за останні три роки. Причиною називають те, що державні нафтопереробні заводи призупинили закупівлі через зростання цін. А незалежні НПЗ не мали належної свободи в діях через квоти на ввезення нафти.

Нагадаємо, Організація країн — експортерів нафти (ОПЕК) – це об’єднання незалежних виробників, економіка всіх країн, що належать до цього картелю, великою мірою залежить від фінансових надходжень з експорту нафти.

Своєю метою представники країни-члени ОПЕк та ОПЕК+ називають уніфікацію нафтової політики з метою забезпечити економічно обґрунтовані і регулярні поставки нафти країнам-споживачам. Також Організація називає своїм завданням забезпечити справедливі і стабільні ціни на нафту на світовому ринку.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?