Володимир Зеленський від імені українського народу отримав 21 вересня у Нью-Йорку премію Atlantic Council Global Citizen Awards. Нею відзначають видатних людей за внесок у покращення світу.
Джерело: Президент України
Зеленський отримав відзнаку Atlantic Council Global Citizen Awards
У Нью-Йорку Президент України Володимир Зеленський узяв участь у врученні премії Atlantic Council Global Citizen Awards, якою відзначають видатних людей, котрі роблять внесок у покращення світу.
Найвищу нагороду Atlantic Council присудили та передали Главі держави у травні поточного року в Києві. У Нью-Йорку відбулась офіційна церемонія вручення відзнаки.
Якщо говорити відверто, це не моя нагорода. Цю нагороду я присвячую всім українцям і українкам в уніформі. Я присвячую цю нагороду всім нашим дітям, яких убили російські терористи. Ми ніколи не забудемо цього. Я присвячую цю нагороду всім батькам, матерям, які виховали таких відважних українських солдатів, а також усім вчителям, усім лікарям, які не покинули Україну з початком повномасштабної війни, – сказав Володимир Зеленський на церемонії вручення.
Президент країни присвятив високу нагороду всім партнерам України.
І, звичайно, я присвячую цю нагороду всім партнерам України: Сполученим Штатам, ЄС, усім сміливим країнам, які були поруч із нами й підтримували нас. Дуже вам дякую! Я присвячую цю нагороду всім людям у світі, які борються за свободу й демократію, як і ми, українці. Слава Україні! – додав Президент.
Цьогоріч у Global Citizen Awards 2023 також взяли участь: канцлер Німеччини Олаф Шольц, який отримав відзнаку за значний внесок у забезпечення миру у Європі та протистояння загрозі глобальній демократії з боку Росії, Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, якого відзначено за лідерство у G7 в контексті зміцнення Глобального Півдня та сприяння міжнародній співпраці, міністр фінансів США Джанет Єллен, яку нагороджено за 40-річну кар’єру економіста, політичне лідерство задля забезпечення стійкої та інклюзивної економіки США й світу
Захід відвідало близько 700 осіб, зокрема й чинні та колишні глави держав, урядів, посли ООН, представники адміністрації США, керівники глобального бізнесу, ЗМІ та лідери громадської думки. Церемонію висвітлювали провідні медіа Сполучених Штатів.
Зеленський пропонує реформу ООН — у чому вона полягатиме
На переконання президента України, першим крок реформи повинна стати реальна можливість долати вето – "за умови набрання двох третин голосів, які відображатимуть волю націй і з Азії, і з Африки, і з Європи, і з обох Америк, і з регіону Тихого океану".
Другим кроком Володимир Зеленський бачить розширення складу постійних членів Ради безпеки – зокрема шляхом залучення країн Африки, Азії, Латинської Америки й Тихого океану. Не можна також забувати й про Німеччину.
Третій крок — створення системи запобігання агресії шляхом превентивних санкцій, що має автоматично виноситись на розгляд Радбезу ООН, "коли будь-який член Генеральної асамблеї заявляє про загрозу агресії".
Що важливо розуміти, питання реформи ООН почало більш активно обговорюватися після початку російсько-української війни та неможливості Організації безпосередньо вплинути на ситуацію.
Читайте також:
Це складна ситуація. Зеленський назвав нову ціль контрнаступу ЗСУ
Це глухий кут. Зеленський запропонував масштабну реформу ООН
Зеленський впевнений, що рішення щодо передачі Україні ATACMS на "фінішній прямій"