NASA назвало справжнє місце падіння свого супутника RHESSI
Категорія
Технології
Дата публікації

NASA назвало справжнє місце падіння свого супутника RHESSI

NASA назвало справжнє місце падіння свого супутника RHESSI
Джерело:  online.ua

Керівництво NASA офіційно підтвердило, що їхній несправний космічний корабель RHESSI вагою 270 кілограмів впав на Землю у ніч на 19 квітня 2023 року над північною частиною Африки. 

Джерело: NASA

Куди насправді впав несправний супутник — відповідь NASA

Згідно з даними Пентагона та NASA, 660-фунтовий супутник увійшов в атмосферу над регіоном пустелі Сахара, приблизно на 26 градусах довготи та 21,3 градуса широти.

За словами фахівців, ці координати вказують на падіння біля судано-єгипетського кордону.Це також підтвердив астрофізик Джонатан Макдауелл. Він звертає увагу на те, що RHESSI рухався на північний схід, коли відбувалося падіння.

За попередніми даними, більша частина космічного корабля, цілком можливо, згоріла в атмосфері Землі, хоча очікується, що якісь уламки ще можуть приземлитися.

RHESSI запустили на низьку навколоземну орбіту на борту ракети Pegasus XL у 2002 році з метою унікального дослідження Сонця. До RHESSI не було зроблено ані гамма, ані високоенергетичних рентгенівських зображень сонячних спалахів, – наголошують астрономи.

 Супутник RHESSI (фото - NASA)

Що важливо розуміти, супутник працював 2018 року. Протягом цього часу він встиг задокументувати величезний діапазон розмірів сонячних спалахів.

Наразі RHESSI був лише частиною космічного сміття, яке курсує навколо нашої планети: наразі мережі космічного спостереження відстежують понад 30 тис. частинок орбітального сміття.

Що відомо про спалах у небі над Києвом 20 квітня

Як уже згадувалося раніше, у ніч на 20 квітня в небі над Києвом помітили яскравий спалах. На тлі цієї події у столиці оголосили повітряну тривогу.

У КМДА повідомили, що за попередніми даними, мешканці столиці бачили падіння космічного супутника NASA.

Однак представники NASA офіційно спростували цю інформацію, заявивши про те, що спалахи над Києвом не могли бути спричинені падінням з орбіти супутника RHESSI.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?