Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Країни Північноатлантичного альянсу мають припинити шукати виправдання і визнати, що альтернативи прийняттю України до Альянсу немає.
Джерело: міністр закордонних справ Дмитро Кулеба
НАТО до кінця 2023 року має надати графік щодо вступу
Кулеба в авторській статті заявив, що потреби у Плані дій щодо членства наразі немає. Ба більше, Фінляндія та Швеція вже продемонстрували, що в подібних програмах вже нема потреби.
Час внести ясність замість самого лише підтвердження відданості політиці відкритих дверей, яка дозволяє Путіну користуватися невизначеністю. НАТО має уникнути спокуси висунення Україні додаткових вимог, які продовжать відтерміновувати її членство, – підкреслив міністр.
Кулеба вважає, що Альянс має ухвалити рішення щодо приєднання України на липневому саміті у Вільнюсі. Якщо ж НАТО не презентує графік щодо вступу на ньому, то мало б зобов’язатися зробити це до кінця 2023 року.
Окрім того, міністр в авторській статті заявив, що члени НАТО повинні також розв'язувати питання гарантій безпеки для України. На думку Кулеби, їх потрібно запропонувати саме зараз, до вступу, аби деякі з них продовжили діяти й після приєднання України до Альянсу.
Якщо НАТО не зважиться на дії у Вільнюсі, то продовжить нести ганьбу Бухареста. Час діяти, – заявив Кулеба.
Кулеба звернувся до НАТО щодо вступу України
Настав час відмовитися від виправдовувань і нарешті визнати, що немає альтернативи прийняттю України, якщо метою НАТО є забезпечення безпеки євроатлантичної спільноти. Я не ставлю під сумнів поточну прихильність НАТО Україні. Члени Альянсу доставляли Києву життєво важливу допомогу з початку повномасштабного вторгнення Росії. Але я ставлю під сумнів стратегію НАТО, коли йдеться про Україну та довгострокову безпеку євроатлантичного регіону, – пише Кулеба.
Голова МЗС наголошує, що обережна стратегія НАТО щодо Росії мала жахливі наслідки.
Страх затьмарив розсудливість Альянсу, змусивши його прийняти надто обережну стратегію, яка мала тяжкі наслідки для тисяч українців, які були викрадені, зґвалтовані, закатовані, переміщені чи вбиті.
Помилка стратегії НАТО також дозволила Росії підривати безпеку Заходу кібератаками, шпигунством і політичним втручанням, – додає Кулеба.
Міністр також відкинув нові аргументи країн-учасниць Альянсу, що виступають проти приєднання України нібито через те, що це "роз’єднує".
В Європі таке ж заперечення висунули ті, хто прагне заблокувати шлях України до членства в Європейському Союзі. Трохи більше року тому нам повідомляли, що в ЄС розділений через питання про те, чи надавати Україні статус кандидата. Однак у червні 2022 року всі 27 країн-членів ЄС підтримали надання Україні цього статусу, що дало блоку нове відчуття єдності, мети та сили. Те ж саме станеться з НАТО, коли буде прийнято рішення щодо шляху України до членства, – наголошує голова МЗС.
Кулеба закликає лідерів НАТО прийняти сміливе рішення, яке матиме суттєвий вплив на безпекову ситуацію в регіоні.
Читайте також:
В Білому домі назвали ключову умову вступу України до НАТО
Чехія, Словаччина та Польща вимагають надання Україні гарантій безпеки до вступу в НАТО
Коли Україна може отримати запрошення до НАТО — прогноз Зеленського