8 травня в день пам'яті і примирення Нацполіція нагадала українцям про заборону на використання символіки тоталітарних режимів. За червоні прапори з радянською символікою, свастику і георгіївські стрічки можна сісти у в'язницю на 5 років.
Джерело: пресслужба Нацполіціі
За використання забороненої символіки в Україні передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність.
Яка символіка заборонена в Україні - штрафи і покарання
В Україні заборонено використання будь-якої символіки тоталітарних режимів. До неї, зокрема, відносяться червоні прапори з символікою СРСР, свастика і георгіївські стрічки.
За використання забороненої символіки передбачені:
адміністративна відповідальність - стаття 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зазначає, що виготовлення і пропаганда георгіївської стрічки тягне за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 2250 грн) з конфіскацією георгіївською (гвардійської) стрічки або предметів, містять її зображення;
кримінальна відповідальність - стаття 436 -1 Кримінального кодексу України - виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки і пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів карається позбавленням волі на строк до 5 років.
Заборонена символіка в Україні (інфографика - facebook.com/UA.National.Police)
День пам'яті і примирення в Україні
8 травня Україна відзначає День пам'яті і примирення - пам'ять про всіх загиблих в 1939-1945 роках наша країна шанує одночасно з усім світом. Це свято було затверджене екс-президентом Петром Порошенко в 2015 році відповідним законом - до цього країна святкувала 9 травня "День перемоги", зараз цей день використовує путінська Росія в своїй пропаганді.
Закон "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" закріпив нову традицію і два свята в сучасній Україні:
8 травня - День пам'яті і примирення для вшанування пам'яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років;
9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Читайте також: