Згідно із результатами останнього дослідження науковців з ВООЗ, поширенний штучний підсолоджувач Аспартам, який використовують у якості цукрозамінника у багатьох продуктах, зокрема, дієтичній колі, може призвести до захварювань на рак, зокрема, рак печінки.
Джерело: сайт ВООЗ
Що відомо про ризик використання Аспартаму у продуктах
Зазначається, що цей підсолоджувач використовують у дієтичній колі, жувальних гумках, зубних пастах та інших продуктах.
Загалом аспартам використовують у близько 6 тис продуктах, зокрема, у таких напоях: Coke Zero, Diet Coke та Pepsi Max.
Однак безпечна доля аспартаму на добу складає близько 40 міліграмів на кілограм.
У такому разі дорослій людині із середньою вагою 70 кг необхідно випити близько 14 банок дієтичної коли на день, щоб наблизитись до небезпечної межі.
Але, знову-таки, аспартам є не лише у дієтичній колі. Тому варто вивчати етикетки продуктів, які ви споживаєте.Індекс аспартаму: Е951.
Робоча група класифікувала аспартам як можливо канцерогенний для людини (група 2B) на основі обмежених доказів щодо раку у людей (гепатоцелюлярна карцинома, тип раку печінки).
Серед доступних досліджень раку у людей, було проведено лише три дослідження споживання штучно підсолоджених напоїв, які дозволили оцінити зв'язок між аспартамом і раком печінки.
У цих дослідженнях споживання штучно підсолоджених напоїв вважається хорошим показником впливу аспартаму, що підтверджується доказами щодо країни та періоду часу використання аспартаму в напоях.
У всіх трьох дослідженнях спостерігався позитивний зв’язок між споживанням штучно солодких напоїв і ризиком раку печінки, як в цілому, так і у важливих підгрупах досліджуваних груп населення, але випадковість, упередженість або плутанину не можна виключити як пояснення позитивних результатів.
Були також обмежені докази наявності раку у експериментальних тварин.
У двох випадках спостерігалося підвищення захворюваності на пухлини в мишей і щурів, обох статей, які спостерігалися в трьох опублікованих дослідженнях.
Однак, виходячи з побоювань щодо дослідження проектування, інтерпретації та звітування даних, робоча група дійшла висновку, що докази раку в експериментальних тварин було обмежено.
Крім того, існують обмежені механічні докази того, що аспартам демонструє ключові характеристики канцерогенів, засновані на послідовні та узгоджені докази того, що аспартам індукує окислювальний стрес в експериментальних системах і наводить на думку докази того, що аспартам викликає хронічне запалення та змінює клітинну проліферацію, загибель клітин і постачання поживних речовин у експериментальні системи.
Читайте також:
Учені знайшли найпотужнішу у світі молекулу проти старіння;
Британські вчені розробили новий препарат, який не тільки як вакцина може запобігти зараженню коронавірусом, а й врятувати життя при інфікуванні Covid-19;
ЦГЗ запустив калькулятор для підрахунку тривалості життя