Науковці розкрили простий спосіб боротьби з наслідками неякісного сну
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці розкрили простий спосіб боротьби з наслідками неякісного сну

Науковці розкрили простий спосіб боротьби з наслідками неякісного сну
Джерело:  online.ua

Іноземні вчені вирішили з'ясувати, як фізична активність та якісний сон у поєднанні можуть вплинути на ризик смерті від усіх причин, серцево-судинних захворювань та раку.

Джерело: European Journal of Preventive Cardiology

Що важливо знати про нове дослідження сну

За словами дослідників, брак сну або ж його надлишок безпосередньо пов'язані з меншою тривалістю життя.

Однак, у сучасному ритмі життя, вкрай важко постійно дотримуватися "ідеальної" тривалості сну.

Науковці з Гуандунського інституту серцево-судинних захворювань, Медичного університету Гуанчжоу та Китайського університету Гонконгу вирішили дослідити, як можна нейтралізувати деякі негативні наслідки неякісного сну.

Фото — istockphoto.com

Вони дійшли висновку, що у цьому випадку може допомогти фізична активність.

Вони аналізували дані учасників Британського біобанку: всього – 92 221 особу, які з лютого 2013 по грудень 2015 носили наручні акселерометри для вимірювання рівня активності. Середній вік піддослідних становив 62,4 року. Більшість – 73,2% – відзначили нормальну тривалість сну по шість – вісім годин, 19,7% спали занадто довго (понад вісім годин), а 7,1% страждали недосипом (менше шести годин). Понад третина учасників (33,4%) були фізично неактивні.

Як сон та фізична активність можуть вплинути на стан здоров'я

За словами іноземних науковців, тривалість сну пов'язана зі смертністю від усіх причин та серцево-судинних захворювань. Винятком є рак.

Що важливо розуміти, порівняно з нормальним сном лише його дефіцит різко підвищував ризик смерті від усіх причин [відношення ризиків – 1,34) та від серцево-судинних захворювань (1,56).

Вчені звертають увагу на те, що мінімальним ризик смерті був у групі з нормальною тривалістю нічного відпочинку та високим рівнем фізичної активності.

Окрім того, наголошується, що її низький рівень у поєднанні з браком сну або його надлишком корелював з найвищим ризиком смерті: він був підвищений у 2,51 та 2,06 раза відповідно.

Фізична активність від помірного до інтенсивного ступеня захищала від передчасної смерті. Якщо людина дотримувалася рекомендацій ВООЗ – близько 150 хвилин на тиждень фізичної активності середньої інтенсивності, – у такому разі ризик смерті від усіх причин падав до 1,06 за нестачі сну і до 1,01 за її надлишку.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?