Науковці зібрали з LEGO машину для вирощування зразків людської шкіри. За її допомогою можна отримати зразки тканин людини для біологічних досліджень.
Джерело: Science Alert
Науковці створили з LEGO машину для вирощування людської шкіри
Ця технологія передбачає завантаження «біочорнила», яке містить живі клітини, у картридж. Потім з них формуються тривимірні структури — з метою відтворити біологічні тканини.
На відміну від двовимірних клітинних культур, які уже вирощують у лабораторіях, біопринтери дозволяють вченим вирощувати клітини в трьох вимірах. А це дозволяє дослідникам детальніше вивчати людську біологію та імітувати як здорову, так і хвору шкіру.
Зазвичай такі пристрої стоять дуже дорого — десятки або сотні тисяч доларів. На біопринтер з LEGO витратили лише $624. Він потребує доопрацювання, але вже досягає певного рівня точності для виробництва біологічного матеріалу.
Вчені навчилися відновлювати серце після інфаркту
Команда вчених під керівництвом Ходжкінсона прагнула знайти ефективний спосіб перетворення рубцевої тканини у функціонуючий серцевий м’яз, щоб вирішити проблему, що виникає після серцевого нападу.
Вони мали намір використовувати клітинне перепрограмування для перетворення фібробластів, клітин, які формують сполучну тканину, на клітини серцевого м’яза.
Проте вчені виявили, що дорослі фібробласти не дуже добре піддаються інструкціям, що доставляються у формі РНК, і не піддаються перепрограмуванню.
Вчені виявили, що білковий датчик кисню Epas1 запобігає перепрограмуванню дорослих фібробластів. Дослідники змогли використовувати регенеративну здатність молодих клітин, блокуючи Epas1 у дорослих фібробластах. Це дозволило відновити серця у дорослих та літніх особин мишей. Їхні серця почали працювати настільки ж добре, як до інфаркту.
Вчені вважають, що клітинне перепрограмування в поєднанні зі зворотним клітинним старінням має безмежне застосування в майбутньому, включаючи відновлення втрати нейронів у мозку пацієнтів з деменцією та усунення рубців на шкірі у пацієнтів з псоріазом без інвазивних хірургічних втручань.
Читати також:
В Україні вперше судили за підробку COVID-сертифікатів
Україна перейшла на електронні лікарняні з 1 жовтня — що це означає
МВС анонсувало перевірку COVID-сертифікатів за QR-кодом