Науковцям вдалося створити унікальні "пастки" для вірусів
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковцям вдалося створити унікальні "пастки" для вірусів

Науковцям вдалося створити унікальні "пастки" для вірусів
Джерело:  online.ua

Науковцям з Мюнхенського технічного університету вдалося розробити новий метод лікування вірусних інфекцій шляхом створення пасток. Дослідники склали ДНК у нанокапсули, що мають можливість затримувати віруси та робити їх нешкідливими.

Джерело: Технічний університет Мюнхена

За попередніми даними, ці "пастки" можуть бути ефективними проти вірусів корони.

Як вченим вдалося створити "пастки" для вірусів

Протягом багатьох років команда науковців експериментувала з програмуванням ДНК, щоб скласти її у блоки та пластинки, а потім зібрати у форму, яка нагадує оригамі.

"Вони розпочали з фігури під назвою ікосаедр, що складається з 20 трикутних поверхонь. Використовуючи ДНК-оригамі, вони створили напівоболонку з 180 субодиниць, а її центр вирівняли молекулами, які зв’язуються з вірусами. Щоб уловлювачі не розкладалися в рідинах організму, зовнішні поверхні опромінили ультрафіолетовим світлом і обробили поліетиленгліколем та оліголізином. Виготовлені пастки вчені протестували на лабораторних клітинних культурах, що містили сироватку миші, а також людські клітини та віруси", - йдеться в повідомленні.

Протягом однієї доби структури залишалися стабільними в сироватці крові та успішно захоплювали 2 різних типи вірусів: гепатит В та аденоасоційовані віруси. В обох випадках пастки перешкоджали вірусам заражати клітини людини

За словами одного з авторів дослідження Хендріка Дітца, навіть проста напівоболонка правильного розміру демонструє помітне зниження активності вірусу.

Якщо помістити 5 місць прив’язки вірусу зсередини, до прикладу, відповідні антитіла, вчені зможуть блокувати вірус на 80%, а якщо включити ще більше, можна досягнути повного блокування.
Як стверджують науковці, наступним етапом буде випробовування пасток на мишах. Дослідники мають надію, що людський організм буде добре їх переносити.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?