Представники найбільших ІТ-компаніях України відверто пояснили, чому ж насправді не поспішають повністю приєднуватися до Дія City. Так, у SoftServe стверджують, що мають намір спочатку перевірити, як працює спецрежим на окремій невеликій юридичній особі. В EPAM та MacPaw теж не приховують, що будуть переходити плавно та обережно.
Джерело: DOU.ua
У SoftServe пояснили, як ставляться до Дія City
За словами одного із інсайдерів видання, сам факт вступ SoftServe у Дія Cityоднією з перших став для багатьох фахівців у компанії справжнім сюрпризом, адже спочатку всередині колективу афішували "очікувальну позицію".
Комунікація була жахливою на високих рівнях, і ще 9 лютого менеджери проєктів не знали, що відповідати співробітникам щодо цієї новини, — розповідає IT-спеціаліст.
Як стверджує анонімне джерело, лише ввечері 9 лютого співробітникам SoftServe нарешті надійшов лист із роз’ясненнями:
З’ясувалося, що наразі вступатиме не сам SoftServe, а його окрема юридична особа з малою кількістю працівників. Це випливає з внутрішнього листування у компанії, - йдеться в повідомленні.
Співзасновник і член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей уже прокоментував ситуацію, що склалася, а також розповів, чого очікує від вступу до Дія City.
Ми розцінюємо запровадження Дія City як надзвичайно позитивний крок, що сприятиме розвитку ІТ-екосистеми України та нарощення нашої конкурентоздатності на глобальному ринку. SoftServe активно долучався до розробки цієї ініціативи, і ми будемо одними з перших вступати до спецрежиму поруч із низкою інших сервісних і продуктових компаній, які вже публічно оголосили про такий же намір, - заявив Кицмей.
Він також звернув увагу на те, що його компанія планує пропілотувати всі процеси на окремій юридичній особі з невеликою кількістю людей. Вступ SoftServe у Дія City буде покроковим і відбуватиметься в діалозі з командою. SoftServe уже подала заявку на резидентство. Також бізнесмен зазначив, що не буде додавати пункт про неконкуренцію до гіг-контракту.
Якщо йдеться про заклики певних активістів бойкотувати компанії, які планують долучитися до Дія City, то це несерйозно. За свою історію ми як компанія пройшли не одну зміну — як на рівні держави, індустрії, так і на рівні компанії. Зміни — це завжди непросто, і якийсь відсоток людей завжди буде проти. Ми живемо і працюємо в демократичній країні, і це нормальний, здоровий процес, - наголосив співзасновник SoftServe.
Очільник EPAM розповів про свої очікування від приєднання до Дія City
Віцепрезидент, очільник EPAM у Центральній та Східній Європі Юрій Антонюк заявляє, що його компанія активно підтримує нову модель, оскільки її засади несуть користь бізнесу, фахівцям, ІТ-екосистемі та економіці України.
Дія City не руйнує сформований на ринку уклад. Офіційне працевлаштування, ФОП-модель — усе це залишається. Нові умови — лише альтернатива... Ми не нав’язували та не будемо нав’язувати перехід на гіг-контракти. Фахівці EPAM самі зможуть обирати той варіант співпраці, який комфортний для них. Ті, хто має бажання і надалі співпрацювати з компанією за моделлю ФОП, не відчують жодних змін, - пообіцяв Юрій Антонюк.
Бізнесмен звернув увагу на те, що умов про неконкуренцію його компанія ніколи не висувала і висувати не буде, оскільки використання такого положення суперечить ухваленим в EPAM практикам.
А щодо можливого відпливу кадрів, то будь-який бізнес — це завжди про певну частку ризику. У своїй роботі ми завжди працюємо з економічними, політичними, демографічними викликами як глобального, так і локального масштабу. Звичайно, запровадження Дія City, як і будь-яка зміна у звичному укладі роботи, є ще одним таким викликом для ринку. Однак, на моє переконання, Дія City — це прогрес, - вважає Антонюк.
Засновник і CEO MacPaw Олександр Косован також прокоментував потенційний вступ у Дія City
Бізнесмен звертає увагу на те, що сьогодні сотні українських IT-компаній перебувають в Україні тільки формально у зв'язку з тим, що раніше не було умов для зручного та безперешкодного ведення бізнесу в Україні.
Запуск Дія City — це поки маленький, але дуже важливий крок для налагодження бізнес-клімату в країні. Якщо все справді працюватиме так, як задумано проєктом, то компаніям можна буде поступово переводити основну бізнес-діяльність в Україну, - озвучив прогноз Олександр Косован.
За словами очільника компанії, кожен спеціаліст самостійно буде для себе вирішувати, чи варто переходити до спецрежиму, оскільки наразі у MacPaw є різні настрої, запитання, нерозуміння того, що відбувається та навіщо.
Точно можу сказати, що MacPaw буде переходити в Дія City поступово, пропрацьовуючи з усіма учасниками процесу всі нюанси та запитання, які виникатимуть. Поки ми не впевнимося, що Дія City — найкраще рішення для всіх, кожен спеціаліст самостійно буде для себе вирішувати, чи варто переходити до спецрежиму. Поточні процеси в компанії налаштовані таким чином, що вона може безболісно стати резидентом Дія City, - підкреслив CEO MacPaw.
Косован також звернув увагу на те, що у контрактах, які підписують спеціалісти з його компанією, уже є пункт про неконкуренцію. Саме тому наявність цієї статті в Дія City не є причиною встановлення тими чи іншими компаніями жорстких умов про неконкуренцію.
Не бачу підстав для відпливу кадрів, оскільки нині мова про добровільний перехід і діалог. Я вважаю Дія City потрібною та перспективною ініціативою. Тому готовий її підтримувати, а далі час покаже, - підсумував бізнесмен.
Читайте також:
У Києві розпочався четвертий Diia Summit — онлайн-трансляціяМінцифри анонсувало запуск опитувань та петицій в "Дії"Мінцифри розкрило єдину умову для перших електронних виборів.
У Києві розпочався четвертий Diia Summit — онлайн-трансляція
Мінцифри анонсувало запуск опитувань та петицій в "Дії"
Мінцифри розкрило єдину умову для перших електронних виборів.