Деменція і когнітивні розлади виникають в літньому віці у багатьох людей, але їх розвитку можна запобігти за допомогою продуктів харчування. Як виявилося, червоне вино, баранина і сир позитивно впливають на когнітивні здібності - вони покращують мозкову діяльність і стимулюють інтелект, який навіть в похилому віці дозволяє людям "схоплювати" будь-яку інформацію на льоту і знаходити адекватні варіанти вирішення будь-яких завдань. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету штату Айова за результатами масштабного дослідження, яке, до речі, стало першою науковою роботою, в ході якої було встановлено зв'язок певних харчових продуктів з когнітивною активністю в літньому віці, передає ONLINE.UA з посиланням на Science Daily.
Вчені проводили дослідження протягом 10 років. Вони проаналізували дані майже двох тисяч людей у віці 46-77 років, порівнюючи їх раціон харчування з генетичними даними про здоров'я, а також оцінкою розумових здібностей на момент проведення наукової роботи. Учасники дослідження також уточнювали в подробицях зміст свого меню, включаючи алкоголь та інші напої. Також кожні чотири місяці протягом 10-річного експерименту вони проходили тест на рухливий інтелект, який дозволяв експертам оцінити розумові здатності респондентів і їх вміння "міркувати на льоту".
За результатами дослідження вчені прийшли до висновку, що сир більше інших продуктів захищає людей від вікових проблем з когнітивними здібностями. Дозволяє поліпшити розумові здатності і вживання червоного вина. Також експерти довели, що вживання баранини 1 раз в тиждень дозволяє благотворно вплинути на довготривалі когнітивні здібності. Але вони попередили, що для розуму небезпечна сіль - більшою мірою вона шкідлива для тих, хто схильний до ризику хвороби Альцгеймера.
"Я був приємно здивований, що наші результати показують, що вживання сиру і щоденне вживання червоного вина корисно не тільки для того, щоб допомогти нам впоратися з поточною пандемією COVID-19, але також допомагає впоратися з усе більш складним світом, який, здається, ніколи не сповільнюється. Згідно з новим дослідженням, їжа, яку ми їмо, може мати прямий вплив на нашу гостроту пізнання в більш пізні роки ", - підвів підсумок дослідження один з його авторів Ауріель Віллетт.
Однак вчені попереджають, що дослідження необхідно продовжувати. Вони вважають важливим привернути до подальшої наукової роботи людей різного соціального статусу, достатку і з різними раціонами. Це, як вважають фахівці, допоможе визначити, чи здатні прості зміни в меню людини істотно допомогти мозку.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що названий найпростіший спосіб уникнути старечого недоумства.