11 березня у Мінську неочікувано для всіх українська сторона підписала домовленості про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб'єкт, а РФ в статусі гаранта-спостерігача опиниться на рівні з ФРН, Францією та ОБСЄ. Чимало депутатів із партії Володимира Зеленського "Слуга народу" зразу ж виступили проти такого рішення. Окрім того, багато політичних експертів та аналітиків назвали ці домовленості - здачею позицій. Варто звернути увагу на те, що скандал навколо цієї неоднозначної ситуації досі не вщух. Так, нещодавно патріоти Донбасу - журналісти, звільнені з полону і волонтери - записали відеозвернення до глави держави Володимира Зеленського з проханням не включати в переговірний процес у Мінську представників ОРДЛО. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "ZN,UA".
Відеозвернення до українського лідера має доволі красномовну назву "Не робіть цього". До глави держави звертаються відомі журналісти, волонтери та блогери. Серед них: Станіслав Асєєв, Сергій Гармаш, Ірина Довгань, Денис Казанський, Володимир Жемчугов, Ігор Козловський.
Звільнений з полону Кремля журналіст Асєєв просить Зеленського визнати, що ця ідея – помилка.
"Це величезна політична помилка. Не тільки тому що наділяє суб’єктністю тих, хто ними не є, і робить із Росії спостерігача, а не ворога, але і тому що, якщо це відбудеться, всі ті страждання, через які пройшли полонені, тисячі моїх земляків, будуть марні. Тож, шановний пане президенте, Володимир Олександрович, я вас дуже прошу – не робіть цього", - попросив колишній бранець.
Звільнений з полону герой України Жемчугов також назвав рішення команди Зеленського помилкою.
"Це помилка, яку зробили молдовани, коли сіли за стіл перемовин не з окупантом Росією, а з маріонетками, призначеними Кремлем. Виходить, що ми пішли захищати Україну, Донбас, але потрапивши в полон, ми її не захистили. Нас можуть обміняти на територіальну цілісність України, нашої Батьківщини", -наголосив він.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що документ про створення консультативної ради з ОРДЛО в політичній підгрупі ТКГ по Донбасом поки є лише декларативним, а не остаточним. Цілком ймовірно, що його можуть затвердити 25 березня на наступній зустрічі в Мінську.