В суді в Нідерландах окреслили терміни ухвалення фінального рішення у резонансній справі про збиття над Україною так званого малайзійського Боїнга - пасажирського лайнера рейсу MH17.
Джерело: Інтерфакс-Україна
За словами головного судді Гендріка Стейнгауса, неможливо оперативно винести вердикт у подібній справі. Суду знадобиться час майже до кінця 2022 року.
“Зазвичай суду потрібно два тижні, щоб винести своє рішення, але в цій справі це неможливо. Тому рішення не буде винесено в червні 2022 року. Як довго це займе, поки що невідомо, тому суд зарезервував три дати: 22 вересня, якщо не буде готове, то 17 листопада або ж 15 грудня 2022 року”, - наголосив суддя.
Він звернув увагу на відведення чинного блоку родичам, які користуються власним правом говорити - це приблизно 90 осіб, що потребувало від суду зарезервувати близько трьох тижнів.
Стейнгауз зауважив, чинні порядки щодо права родичів брати участь у судових засіданнях існують вже з 2005 року. У таких заходів є практичний сенс, оскільки вони допомагають створити оцінку щодо реальних наслідків інцидентів.
Передбачається, що відповідні виступи стануть “вкрай емоційними, тому що вони втратили рідних, по-друге, тому що МН17 був збитий. Причина, за якою він був збитий, хто віддав наказ - той факт, що на ці запитання ще не відповіли, тому їхня скорбота та злість зростає. Вони говоритимуть про тих, кого втратили, про наслідки цієї трагедії. Вони будуть вкрай емоційними. І нелегко говорити про це, перебуваючи в такому центрі уваги. Але, з іншого боку, багато з них очікували цього”.
Трагедія MH17
Літак з 298 особами на борту був збитий 17 липня 2014 року, коли пролетів над українським Донбасом. Жодна людина не пережила падіння.
Лайнер прямував з Малайзії до Нідерландів. На його борту знаходилися здебільшого саме нідерландські громадяни - до двох третин.
Згідно з висновками експертів, транспортний засіб уразила ракета з установки “Бук”, якою володіли окупаційні війська РФ на сході України. Такі ж дані наводили незалежні журналістські розслідування, які буквально відтворили шлях озброєння - від кадрової військової частини в Росії до Донбасу й назад.
Читайте також:
Росія позивається в ЄСПЛ проти України — у претензіях рейс MH17, Донбас і Крим;
ЄС висунув вимогу Путіну на тлі сьомої річниці збиття рейсу MH17;
Усі докази щодо MH17 вказують на причетність РФ — Bellingcat на тлі суду.