Німеччина повністю відмовляється від нафти та вугілля з РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Німеччина повністю відмовляється від нафти та вугілля з РФ

Німеччина повністю відмовляється від нафти та вугілля з РФ
Джерело:  online.ua

Заступник керівника Мінфіну Німеччини Йорг Кукіс повідомив про повне припинення закупівлі нафти та вугілля з РФ через розв'язану Кремлем війну проти України.

Джерело:  Reuters

Німеччина відмовляється від російської нафти та вугілля

У повідомленні Мінфіну зазначається, що Німеччина повністю припинить закуповувати російське вугілля 1 серпня, а російську нафту – з 31 грудня.

Кожен, хто знає історію нафтопроводу "Дружба", який вже був інструментом впливу СРСР на Східну Європу, розуміє, що позбутися цієї залежності – нетривіальна справа, але це те, чого ми досягнемо через кілька місяців, - заявив Кукіс.

Раніше на РФ припадав імпорт 40% вугілля і 40% нафти в Німеччину.

Фото - Flickr.com

Між тим США та союзники розглядають питання обмеження вартості російської нафти на світовому ринку.

США та союзники думають про створення своєрідного картелю покупців, щоб контролювати вартість російської нафти. Лідери Групи семи попередньо погодилися підтримати обмеження на її ціну. Таким чином вдалось би досягти одразу двох цілей – щоб енергоресурси не подорожчали ще більше та щоб Росія отримувала за свою нафту менше і мала менше грошей на фінансування війни.

Голова Мінфіну США Дженет Єллен, яка наразі перебуває в Азії, буде обговорювати це питання з представниками уряду Японії та інших країн регіону.

Водночас, для того, щоб ідея виявилась дієвою, важливо залучити Індію та Китай, які і після 24 лютого підтримують відносини з Росією – оскільки якщо цього не зробити, РФ і далі отримуватиме ті самі гроші від інших покупців. У Мінфіні США вважають, що домовитися з цими країнами реально, тому що де-факто усі покупці російської нафти мають бути зацікавлені у тому, щоб купувати її якомога дешевше.

Радник президента США із нацбезпеки Джейк Салліван прокоментував, що якщо різні країни світу почнуть встановлювати свою граничну ціну, за яку готові купувати російську нафту, і РФ через це буде втрачати значні гроші – то це означатиме не провал санкцій, а успіх економічного тиску, тому що він забезпечуватиме основну мету.

Серед аналітиків лунають припущення, що Росія у разі реалізації такої ідеї може вдатися до заходів у відповідь і призупинити постачання нафти тим, хто ще купує її, тож важливо заздалегідь бути готовими до цього сценарію і мати альтернативних постачальників.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?