Очільниця Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звернула увагу на те, що спроби команди російського президента Володимира Путіна використовувати газові поставки як тиск на споживачів повинні мати наслідки. За її словами, насамперед йдеться про скандальний газогін "Північний потік-2".
Джерело: "Інтерфакс-Україна"
Берлін вимагає покарання для РФ за шантаж газом
Німецька політикиня виступила з ною заявою про газ та російський трубопровід у Римі. Як стверджує Бербок, спроби використовувати газові поставки як спосіб тиску на споживачів повинні мати наслідки.
Якщо енергетика використовується як зброя, то мають бути наслідки для всієї енергетичної інфраструктури, до якої належить "Північний потік 2", – наголосила глава МЗС Німеччини.
За словами Анналени Бербок, про свою позицію вона заявляла й раніше, в ході свого візиту в США.
Фото - ua-energy.org
Окрім того, політикиня звернула увагу на те, що скандальний російський газогін має "стратегічне значення", а питання поділу постачальника газу та оператора газопроводу має бути прояснене повністю.
Тому зараз процес сертифікації "Північного потоку 2" припинено, – зазначила німецька дипломатка.
Як стверджує міністерка, це можна пояснити й тим, що одна й та сама компанія є і виробником, і продавцем ресурсу.
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" доволі довго перебувало на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокували продовження процесу та змушували компанії масово покидати цей проєкт.
Після цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.
21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.
10 вересня 2021 року "Газпром" заявив про завершення будівництва "Північного потоку-2".