У федеральному німецькому уряді надали всі необхідні дозволи російській стороні для завершення будівництва “Північного потоку-2”, що підтвердили напередодні в офіційному Берліні.
Джерело: ТАСС
За словами речниці федерального Міністерства економіки Беати Барон, дозволи видані давно станом на 12 липня.
“Всі дозволи на будівництво видані - і вже давно. Що стосується експлуатації, то, можливо, тут може допомогти Федеральне мережеве агентство”, - підкреслила вона.
Напередодні виконавчий директор Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг наголосив під час спілкування з виданням Handelsblatt, що всі будівельні роботи згідно з планом мають бути завершені вже упродовж серпня.
Головна мета компанії - запустити газогін вже у 2021 році. Також він відзначив певну шкоду від американських санкцій, які ввели за каденції президента Дональда Трампа.
“Вони коштували нам затримки в півтора року та спровокували подорожчання в тризначному мільйонному порядку”, - резюмував Барон.
Україна та Північний потік-2
Перш за все офіційний Київ чинить разом із партнерами опір будівництву через плани Кремля обмежити в майбутньому транзит газу до Євросоюзу, який приносить мільярди доларів в український бюджет.
Головним лобістом “Потоку” в ЄС своєю чергою виступає Німеччина, яка буде кінцевим отримувачем палива через газогін.
Президент Володимир Зеленський намір підняти на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, яка відбудеться 12 липня в Берліні, глобальне питання про “Північний потік-2”.
Німецькі журналісти, з посиланням на анонімні власні джерела, наголошують: якщо домовленостей офіційних Берліна та Вашингтона щодо "Північного потоку-2" вдасться досягти, то ФРН може надати допомогу Україні.
Варіанти компенсації Україні від Берліна можуть бути наступними:
допомога в енергетичній сфері;
вкладення мільярдів у ремонт зношеної газотранспортної мережі України;
пропозиція співпраці Берліна та Києва у галузі виробництва водню.
Читайте також: