Фахівці Центру молекулярної медицини Макса Дельбрюка, Німеччина, провели дослідження щодо шляхів ураження коронавірусом COVID-19 організму людини. Найпоширеніший фактор — ніс. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на журнал Nature Medicine.
Науковці визначили, що вірус завдає удар по клітинах, які виробляють слиз. Вони шукали перш за все скупчення специфічних протеїнів ACE2 та TMPRSS2 - ними користується коронавірус для потрапляння в наш організм. Об'єктом дослідження стали легені, ніс, очі, кишківник, серце, нирки, печінка.
Найбільшу концентрацію згаданих часток помітили у келихоподібних та війкових клітинах, вони знаходяться у носі.
Також протеїни можна знайти у рогівці ока, а також слизовій оболонці кишківника.
Саме тому фахівці з усіх країн наголошують - під час пандемії COVID-19 треба мити руки. Пальцями людина торкається безлічі поверхонь, а потім, зазвичай, розносить інфекцію по обличчю чи іншим частинам тіла.
Нагадаємо, станом на 24 квітня у світі підтвердили вже понад 2,7 мільйона випадків коронавірусу. Безпосередньо в Україні — понад 7 тисяч.
Як повідомляв ONLINE.UA, група науковців з Шотландії провела дослідження, за підсумками якого заявила про скорочення тривалості життя людини після інфікування COVID-19. Авторами статті стали представники Національної служби охорони здоров’я Шотландії, університетів Глазго та Единбурга. На їхню думку, середнє скорочення життя досягає 10 років.