Очікуване Росією рішення німецького енергетичного регулятора про повну сертифікацію газопроводу "Північний потік-2" надійде не скоро, спрогнозував у четвер глава Федерального мережевого агентства Bundesnetzagentur (BNetzA) Йохен Хоманн.
Джерело: Reuters
Це є своєрідною невдачею для проєкту, очолюваного "Газпромом", який українська сторона та європейські союзники звинувачують у провокуванні глобальної політичної та енергетичної напруженості.
Хоманн уточнив, що рішень щодо сертифікації в першому півріччі 2022 року очікувати не варто.
За даними російських ЗМІ, тамтешнє МЗС сподівається, що газопровід отримає сертифікацію навесні. Зазначимо, сертифікацію оператора газопроводу Nord Stream 2 AG повинні були закінчити не пізніше 8 січня 2022 року.
Та минулого місяця, враховуючи зауваження та вимоги Газової директива ЄС, яка встановлює правила ринку для всіх трубопроводів, її призупинили.
Bundesnetzagentur повідомило, що експлуатаційна компанія Nord Stream 2 розпочала процес створення дочірньої компанії в Німеччині, як того вимагає німецьке законодавство. Хоманн, додав, що період перевірки почнеться знову, коли Nord Stream AG надасть необхідні документи.
Небезпека проєкту "Північний потік-2" для української економіки
Фактичною метою реалізації проєкту "Північний потік-2" є розширення геостратегічного впливу Росії на країни Європейського Союзу, зокрема, встановлення домінуючої позиції на ринку енергетики.
Чи не вперше російська компанія "Газпром" матиме прямий, безперешкодний доступ до левової частки дохідних західних ринків.
Реалізація проєкту "Північний потік-2" надасть Росії економічний та політичний вплив не лише у Німеччині, але в цілому у ЄС.
Перенаправляючи більшу частину газу до Німеччини, РФ зможе обійти Україну та інші країни Центральної та Східної Європи, які в енергетичному балансі наразі розраховують на російське паливо.
Йдеться, насамперед, про небезпеку та підваження енергетичної незалежності України, Молдови та Білорусі.
Читайте також:
Ердоган обіцяє стати посередником між Зеленським і Путіним для урегулювання ситуації
У Байдена розкрили план Путіна та Лукашенка щодо України
Путін ухвалив неочікуване рішення щодо бойовиків "ЛДНР"