Норвегія готується перейняти в Росії головування у Арктичній раді. Робота міжурядового органу була зупинена після початку розв'язаної Кремлем злочинної війни проти України.
Джерело: Bloomberg
Норвегія має очолити Арктичну раду
Процес передачі керівних функцій Норвегії має відбутись під час online-засідання.
Усі вісім арктичних країн - Росія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія, Ісландія, США та Канада - повинні будуть узгодити повну підготовку до переходу головування.
Арктична рада є основним міжурядовим форумом для співробітництва з питань Арктики, включаючи зміну клімату, проблеми корінних народів та управління. У червні він заявив, що відновить роботу над проектами, в яких не брала участь Росія. Близько 70 проектів, що становлять приблизно половину роботи, затвердженої до лютого, знову запущено.
Перегони за вплив в Арктиці загострюються. Китай, який розглядає регіон як транспортний маршрут до Європи, є однією з 13 держав, які мають статус спостерігача у Раді. Минулого року він заявив, що не підтримає виключення Росії із Ради, заявивши, що для цього немає правового механізму, - зазначається у матеріалі видання.
Що відомо про головування Норвегії в Арктичній раді
Зазначається, що під час головування Норвегії у міжурядовому органі країна серед пріоритетних будуть питання зміни климату, сталий економічний розвиток та турбота про жителів Арктичного регіону.
Зокрема, Норвегія хоче приділити увагу голосу та думці груп корінних народів регіону, а також залученню молоді до соціальних проектів.
Читайте також:
Китай висунув вимогу США стосовно України та РФ;
Китай виступив проти розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі — МЗС КНР
Білорусь перебуває у ядерних заручниках у Кремля — Данілов