Глава Держдепу США Ентоні Блінкен попередив офіційний Київ, що рівень і якість підтримки України залежить від рівня проведення реформ у галузі управління та антикорупції, і маркером рівня проведення реформ є МВФ. Про це розповіла виконавча директорка "Центру протидії корупції" Дар'я Каленюк.
Джерело: Facebook Дар'ї Каленюк
Як Блінкен коментує ситуацію з "Нафтогазом"
"Основний меседж Блінкена: рівень та якість підтримки України від США прямо залежить від рівня проведення реформ у галузі доброго врядування та антикорупції. І маркером рівня проведення реформ - є МВФ. Держсекретар не приховує шоку від руйнування корпоративного управління в Нафтогазі. Для нього важливим є сильні антикорупційні інституції, зокрема припинення атак на антикорупційне бюро зі сторони влади.Визначальною буде судова реформа, успішність якої залежатиме від рівня залучення незалежних міжнародних експертів до очищення органів суддівського самоврядування", - наголосила Каленюк.
Антикорупціонерка також повідомила, що Ентоні Блінкен навіть цікавився, чим Штати можуть допомогти українським громадянам ще, окрім висловлення занепокоєння відкатом реформ у галузі антикорупції та доброго врядування.
За словами Каленюк, "у США і в держсекретаря є чітке розуміння, що корупція - це загроза нацбезпеці України, прирівняна до воєнної загрози зі сторони Росії".
Коболєва звільнили з посади голови Нафтогазу — що відомо
28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з поста глави НАК "Нафтогаз України" — на його місце призначили в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, він був виконавчим директором компанії до призначення в.о. глави Міненерго.
Офіційною причиною звільнення Коболєва Кабмін назвав його незадовільну роботу. Як пояснили в уряді, в 2020 році збиток групи компаній "Нафтогаз" склав 19 млрд гривень, тоді як фінансовий план компанії передбачав отримання 11,5 млрд гривень прибутку.
Сам Коболєв заявив, що про своє звільнення дізнався з новин. Він стверджує, що заяву не писав.
Коболєв очолював "Нафтогаз" з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.
Вітренко ще в лютому пропонував прем’єр-міністру Денису Шмигаль звільнити Коболєва з посади голови НАК "Нафтогаз України" і розірвати контракти з усіма членами наглядової ради компанії за невиконання показників з видобутку газу в 2020 році та плани скорочувати видобуток. Шмигаль говорив, що для цього немає підстав.
Читайте також:
Український уряд звільнив Коболєва і призначив нового главу Нафтогаза.
Група Нафтогаз різко відреагувала на звільнення Коболєва.
Нафтогаз відзвітував про багатомільярдні збитки за рік.