Одеський художній музей отримав статус національного, а питання щодо присвоєння йому імені Олександра Ройтбурда розглядатимуть на сесії Одеської ОДА та облради. Статус національного музею надається, враховуючи загальнодержавне і міжнародне визнання результатів його діяльності.
Джерело: пресцентр ОХМ
Президент Володимир Зеленський, який і підписав указ про зміну статусу, охарактеризував установу як передовий культурно-освітній та науково-дослідний центр. Команда музею зосереджує свою діяльність на збереження, вивчення та популяризацію музейних колекцій. У будівлі-пам'ятці, в якій розташований музей, також заплановано проведення ремонтно-реставраційних робіт.
"Надати комунальній установі "Одеський художній музей" статус національного та надалі іменувати - комунальна установа "Одеський національний художній музей", - йдеться в указі №541/2021, опублікованому на сайті Глави держави.
14 жовтня останньому директору Одеського музею Олександру Ройтбурду могло виповнитися 60 років. Ройтбурд був директором Одеського художнього музею з 2018 року до своєї смерті 8 серпня цього року.
Варто додати, що колектив ОХМ напередодні написав відповідне звернення до президента України. У Зверненні йдеться про те, що колекція цієї установи навряд чи поступається за художньою цінністю іншим українським установами , які вже мають такий статус.
В Одеській області та на Півдні України наразі відсутні музеї зі статусом національного. При цьому колекція Одеського художнього музею не поступається за значенням колекціям музеїв з інших регіонів країни, що мають цей статус.
Одеський художній музей вже сьогодні є одним з головних туристичних магнітів регіону. За роки директорства Олександра Ройтбурда ця інституція стала центром суспільного життя та культурним хабом не тільки для одеситів, а й для мешканців усієї країни”, - йдеться у зверненні.
Зазначимо, після звістки про смерть митця, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко пообіцяв втілити мрію померлого художника — створити музей сучасного мистецтва в Одесі.
Читайте також:
Чим зайнятися під час карантину: найвідоміші музеї світу можна відвідати онлайн.
Картина "Спаситель світу", автором якої є Леонардо да Вінчі, нарешті знайшлася.
Розписати Маріуполь петриківкою: як місто стало символом трансформацій.