ООН офіційно звинуватила РФ у атаці на Драмтеатр Маріуполя та краматорський вокзал
Категорія
Світ
Дата публікації

ООН офіційно звинуватила РФ у атаці на Драмтеатр Маріуполя та краматорський вокзал

ООН офіційно звинуватила РФ у атаці на Драмтеатр Маріуполя та краматорський вокзал
Джерело:  online.ua

Комісія ООН підтвердила, що авіаційні напади на драмтеатр та пологове відділення у Маріуполі, а також ракетні обстріли залізничного вокзалу в Краматорську були здійснені не вибірково російськими збройними силами.

Джерело: Незалежна міжнароднакомісія з розслідування порушень в Україні

Драмтеатр у Маріуполі та краматорський вокзал атакувала Росія

За результатами розслідування комісія встановила, що більшість нападів, які були скоєні або, ймовірно, скоєні російськими збройними силами, мали невибірковий характер.

Комісія розслідувала обставини нападів, здійснених або ймовірно здійснених російськими збройними силами, та дійшла висновку, що більшість атак мали невибірковий характер. Зокрема, у таких широко висвітлених випадках, як атака на міський драматичний театр 16 березня 2022 року під час облоги Маріуполя, в результаті якої загинула і була поранена велика кількість людей; напад 8 квітня 2022 року на залізничний вокзал у Краматорську, в результаті чого загинуло 59 і було поранено 92 особи; напад 27 червня 2022 року на торговий центр у Кременчуці, в результаті чого загинула 21 особа і десятки були поранені, - йдеться у документі.

Комісія заявила, що російська армія не вжила необхідних заходів для перевірки наявності цивільних осіб.

Сотні цивільних осіб перебували в місцях, що постраждали від обстрілів залізничного вокзалу Краматорська та драматичного театру в Маріуполі. Так само сотні цивільних осіб перебували в житлових районах Чернігова під час нападів 3 березня 2022 року, у результаті чого загинуло щонайменше 20 осіб, а багато інших зазнали поранень, - йдеться у доповіді.

Незважаючи на рясну цинічну пропаганду з боку Кремля, комісари ООН підтвердили, що Росія несе відповідальність за напад на пологове відділення в Маріуполі, як і раніше згадану атаку на драмтеатр.

Який висновок зробила комісія

Таким чином, Комісія дійшла висновку, що російські збройні сили робили невиборчі та непропорційні напади, а в деяких випадках, можливо, допустили порушення міжнародного гуманітарного права.

Комісія провела аналіз можливості, що бомбардування Маріуполя та облога міста можуть бути визнані злочином проти людяності.

Однак, оскільки Комісія не мала доступу до Донецької області, у тому числі до Маріуполя, було опитано лише понад 30 цивільних осіб, які перебували у місті під час облоги та бомбардувань російськими військами, а також аналізувалися фото-, відео- та супутникові знімки, "вона не має достатніх підстав для такого висновку і рекомендує проведення відповідних подальших розслідувань".

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?