Виконавча директорка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Генрієтта Фор виступила із новим важливим попередження щодо пандемії коронавірусу. Вона закликала країни за можливості утриматися від закриття шкіл у зв'язку з поширенням нового штаму коронавірусу "Омікрон".
Джерело: сайт ООН
ООН пояснила, які наслідки може спровокувати штам Омікрон
Коли поширення Covid-19 у спільноті збільшується, і суворі заходи громадської охорони здоров'я стають необхідністю, школи мають бути останніми місцями, які потрібно закривати та першими, які потрібно відкривати. Ще одна хвиля масових закриттів шкіл матиме катастрофічні наслідки для дітей, - наголосила Генрієтта Фор.
Вона також звернула увагу на те, що масове закриття шкіл у світі у зв'язку з панедмією коронавірусу перекреслило десятиліття прогресу в освіті, а також спровокувало тіньову пандемію дитячої праці, дитячих шлюбів та проблем психічного здоров'я.
Фото — unsplash.com
В ООН cерйозно схвильовані тим, що "2022 рік не може бути ще одним роком зриву в навчанні".
Це має бути рік, коли освіта та інтереси дітей повинні мати пріоритет, - підкреслила Генрієтта Фор.
Не можна не згадати про те, що 18 грудня глава Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко офіційно повідомив, що в Україні виявили штам коронавірусу "Омікрон".
Вчені назвали 3 головні небезпечні властивості штаму Омікрон
Як стверджує директор інфекційної лікарні Хуашань при університеті Фудань Чжан Веньхун, ключова особливість Омікрону — це масштабна кількість мутацій, в результаті яких він сформувався. Це безпосередньо вплинуло на його "живучість" у порівнянні з попередніми штамами.
Друга небезпечна властивість — його стрімке поиширення. За словами вчених, він у рекордно швидкі терміни починає домінувати у популяціях, куди йому вдається проникнути.
Третьою особливістю називають його здатність долати вже сформований в організмі людини імунітет до коронавірусу. Такого висновку дійшов учений Чжан Веньхун, вивчивши реакцію країн з високим рівнем вакцинації (Велика Британія, Ізраїль) на новину про появу нового штаму. Тим не менш, китайські фахівці наполягають, що поки що рано робити остаточні висновки про небезпеку Омікрону. Вони відзначають, що на оцінку ефективності наявних вакцин проти нового штаму, а також його реальної загрози та здатності замінити собою Дельта-штам знадобиться час, — йдеться в повідомленні.
Читайте також:
В Україні посилили карантин для невакцинованих
Як отримати COVID-сертифікат, якщо він не генерується в Дії — пояснення МОЗ
Лікарка описала головні симптоми штаму Омікрон