Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко пояснив, до чого потрібно бути готовими українцям на тлі наближення опалювального сезону 2022-2023 років.
Джерело: ютуб-канал "Телебачення Торонто"
Опалювальний сезон 2022-2023: з якими проблемами можуть зіткнутися українці
Кабмін та команда президента Володимира Зеленського уже неодноразово попереджали, що опалювальний сезон у 2022-2023 роках буде найскладнішим за часи Незалежності.
Українська влада припускала, що регіони з активними бойовими діями взагалі можуть лишитися без тепла. Не можна також забувати про те, що через загрозу ракетних ударів будь-яка область або місто в будь-який момент можуть опинитися без електрики.
Журналісти поцікавилися у директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, як в цих умовах підготуватися до зими.
В Україні об'єднана енергосистема. Будь-яка енергостанція в будь-якому куточку нашої країни може постачати електороенегрію на інші території. Є також моливість використовувати певні резерви, коли зруйнували навіть важливу лінію по передачі електроенергії. Система надіайна та потужна. Але в окремих регіонах, до прикладу, на Харківщині, де бої уже давно йдуть - ситуація складніша. Проте Харків зараз живиться по іншій лінії, яка є резервною. На жаль, її теж атакують, - розповідає експерт.
Для чого потрібен генератор
Якщо ви живете в приватному будинку і у вас є газовий котел - я дуже раджу купити генератор. Якщо ви живете біля зони бойових дій - це обов'язково. Я впевнений, що енергосистема буде працювати цієї зими, бо в нас вистачає газу та вугілля. Для чого потрібен генератор? Це на випадок, якщо в результаті атаки РФ буде зруйнована якась лінія і її потрібно відновлювати, - щоб на цей час у вас залишалася робота котла. Який у вас котел - немає значення, - наголошує Олександр Харченко.
Що робити українцям, які живуть у багатоквартирних будинках
За словами експерта, тут ситуація у разі пошкодження лінії чи котельні буде уже набагато складніша.
У разі серйозного удару по лінії чи котельні - ви жити у багатоповерхівці взимку уже не зможете. Жодна буржуйка вам не допоможе. Якщо ви живете в багатоповерховому будинку біля зони бойових дій - тримайте в голові, куди ви зможете виїхати. Є багато міст і сіл в Україні, де є вільні будинки, де можна поселитися зимою. Це буде найкращим варіантом, - пояснив Олександр Харченко.
Читайте також: